صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/02/20
0.0 (0)

امیرحسنخانی با اشاره به سخنان قاطع روحانی در حمایت از فعالیت هسته‌ای ایران:

جمهوری اسلامی هرگز از غنی‌سازی اورانیوم فاصله نمی‌گیرد

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس معتقد است طرف 1+5 خواستار خروج اورانیوم غنی‌شده مازاد بر 300 کیلو از ایران بود که امروز با تحریم مواجه شده لذا به نفع آنها است تا راهکار جدیدی را طی 60 روز مهلت داده شده، برای صادرات آب سنگین ایران ارائه کنند.

محمدرضا امیرحسنخانی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به صدور بیانیه مهم شورای عالی امنیت ملی خطاب به کشورهای عضو برجام، گفت: پیش بینی هایی که در برجام صورت گرفته بود با بدعهدی آمریکا تحت الشعاع قرار گرفت و امروز شورای عالی امنیت ملی که بالاترین مرجع برای تصمیم گیری در حوزه مسائل امنیتی است بیانیه ای هشدارگونه برای سایر اعضای گروه 1+5 صادر کرد که بسیار به جا بود.

آمریکا مانع اجرای برجام شده است

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق برجام کشورها می توانستند از ایران آب سنگین و اورانیوم خریداری کنند اما با تحریم آمریکا این اقدام انجام نمی شود که به ضرر خود آنها تمام می شود چرا که ما از ابتدا نیز درخواست فروش اورانیوم را نداشتیم بلکه اعضای 1+5 این تصمیم را گرفتند.

وی افزود: آمریکا قاعده را از بازی خارج کرد و در نهایت شورای عالی امنیت ملی نیز در راستای عدم اجرای تعهدات برجام از سوی اروپا تصمیم گرفت جمهوری اسلامی آب سنگین را نگاه داشته و به غنی سازی اورانیوم ادامه دهد.

اروپا راهکار جدیدی برای صادرات آب سنگین ایران ارائه کند

امیرحسنخانی در ادامه با تشکر از سخنان قاطع روحانی بعد از انتشار بیانیه شورای عالی امنیت ملی، عنوان کرد: به هر حال باید مهلتی به اروپایی ها داده می شد تا چیزی را که خود آنها به وجود آوردند را حفظ کنند و در این راستا باید راهکار جدیدی برای آب سنگین و اورانیوم غنی شده مازاد ایران بیاندیشند که به خاطر تحریم آمریکا قادر به فروش آن نیستیم.

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه جمهوری اسلامی هرگز از غنی سازی اورانیوم فاصله نمی گیرد، خاطرنشان کرد: توافق برجام یک قرار یکطرفه نبوده و ایران به عنوان یکی از طرفین به تعهدات خود عمل کرد اما کشورهای دیگر این اقدام را انجام ندادند لذا از آنجایی که آژانس تا کنون 14 گزارش برای درستی فعالیت هسته ای ایران داده است، می توانیم به فعالیت خود بیش از ظرفیت کنونی ادامه دهیم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:408844!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین