صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

435638 1398/08/02 11:58:03
0.0 (0)

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس تاکید کرد:

جلوگیری از اضافه‌کاری‌های بی مورد، تشدید نظارت‌ها و احقاق حقوق بیماران، سه ضلع مثلث کاهش خطاهای پزشکی

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس جلوگیری از اضافه‌کاری‌های بی مورد، تشدید نظارت‌ها و احقاق حقوق بیماران را سه ضلع مثلث کاهش خطاهای پزشکی دانست.

احمد حمزه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه قصور و خطا بخشی از حرفه پزشکی است، گفت: خطاهای پزشکی حتی در مدرن‌ترین بیمارستان‌های دنیا رخ می‌دهد و تنها مربوط به کشور ما نیست در واقع رخداد خطای پزشکی امری جدایی‌ناپذیر از حرفه پزشکی است و باید راهکارهایی برای به حداقل رساندن خطاها اتخاذ شود و از سویی حقی از بیمار ضایع نشود و سیستم پاسخگو باشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یکی از علل افزایش ضریب خطای درمانی را ساعت کاری زیاد دانست و افزود: وقتی یک نفر مجبور باشد از موظفی خود بیشتر کار کند به طور قطع ضریب اشتباه افزایش می‌یابد.

جلوگیری از اضافه‌کاری‌های بی مورد کادر درمانی، موثر در کاهش خطاهای پزشکی

وی جلوگیری از اضافه‌کاری‌های بی مورد کادر درمانی را در کاهش قصور و خطاهای پزشکی موثر دانست و ادامه داد: در حال حاضر با اضافه‌ کاری های بی مورد و اجباری کادر درمانی روبه رو  هستیم و به طور قطع خستگی کادر درمانی، افزایش تعداد خطاهای پزشکی را به دنبال دارد بنابراین پیشگیری از اضافه‌کاری‌های بی مورد و اجباری می‌تواند در کاهش خطاها تاثیر زیادی داشته باشد.

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس دهم، با یادآوری اینکه تشدید نظارت‌ها بر مراکز درمانی توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی کاهش خطاهای پزشکی را در پی دارد، گفت: به صورت می‌طلبد در زمان بروز خطاهای پزشکی دستگاه‌های مسئول با ورودی جدی احقاق حق کنند و با برخورد جدی با خاطیان اجازه ندهند حقی از بیماران ضایع شود؛ اگر احقاق حقوق بیماران به درستی انجام شود کادر درمانی تلاش می‌کنند با مراقبت بیشتر درصد خطاها را کاهش دهند.

افزایش خطاهای پزشکی با گسترش مراکز درمانی و انجام عمل‌های جراحی

حمزه در مورد وضعیت خطاهای پزشکی، تصریح کرد: با گسترش مراکز درمانی و انجام عمل‌های جراحی شاهد افزایش خطاهای پزشکی هستیم از سویی با توجه به توسعه فضای مجازی، اطلاع رسانی‌ها هم در مورد خطاهای پزشکی افزایش یافته است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:435638!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون