صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

462667 1399/06/23 00:00:00
0.0 (0)

جلسه فوق العاده کمیسیون فرهنگی برای بررسی نهایی طرح جمعیت

جلسه فوق العاده کمیسیون فرهنگی برای بررسی نهایی طرح جمعیت برگزار و تا ۱۵ روز آینده نظرات کمیسیون‌های فرعی و دستگاه‌های مربوطه اخذ می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، در جلسه امروز ( یکشنبه، 23 شهریورماه ) کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، ادامه بررسی طرح جمعیت و تعالی خانواده با حضور مسئولان و کارشناسانی از شورای عالی انقلاب فرهنگی، مرکز پژوهش‌ها و بنیاد ملی خانواده در دستور کار بود. بررسی اولیه طرح به پایان رسید و مقرر شد نظرات کمیسیون‌های فرعی مرتبط مانند بهداشت و درمان، برنامه، بودجه و محاسبات و عمران در مورد طرح اخذ شود و همچنین از سازمان و دستگاه‌هایی که بیشترین نقش را در بخش‌های ضمانتی طرح دارند و باید امکانات و الزامات اجرای آن را مهیا و تهیه کنند، دعوت خواهد شد تا نقطه نظرات خود را مطرح کنند.

در نشست امروز مقرر شد با دریافت نظرات دستگاه‌ها طی 15 روز آینده طرح نهایی شود زیرا در حال حاضر کلیات پیش‌نویس طرح آماده شده و برای ضمانت اجرایی لازم است نقطه نظرات کمیسیون های فرعی و سازمان هایی که بیشترین نقش را در تحقق طرح دارند طی 15 روز آینده گرفته شود.

همچنین برای اینکه طرح زودتر به نتیجه برسد و در ارائه آن به صحن علنی تسریع شود مقرر شد اعضای کمیسیون روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به طور فوق العاده 6 تا 8 صبح در کمیسیون حاضر و نسبت به بررسی طرح اقدام کنند تا پس از اخذ نظرات کمیسیون های فرعی و دستگاه های مربوطه، طرح در اختیار هیات رئیسه قرار گیرد و بر اساس جدول زمانی در صحن بررسی شود.

نظرات کاربران

Parameter:462667!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون