صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار صحن مجلس

464579 1399/08/05 15:52:00
0.0 (0)

جلسه علنی 5 آبان مجلس؛ از بورس تا مالیات بر ارزش افزوده

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز خود با یک فوریت بررسی لایحه تمدید مالیات بر ارزش افزوده موافقت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی جلسه علنی قوه مقنه صبح امروز (دوشنبه، پنجم آبان ماه ماه) به ریاست دکترمحمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ساعت 8 و 12 دقیقه و با حضور 239 نفر از نمایندگان آغاز شد.

قالیباف در نطق پیش از دستور خود با بیان اینکه مجلس در گام پایانی طراحی بسته حمایت معیشتی است، از نمایندگان خواست با رعایت اخلاق و نقد صریح و دلسوزانه به دنبال پاسخگو کردن دولت به مجلس و مردم باشند.

نمایندگان در نشست علنی امروز ایرادات شورای نگهبان در خصوص طرح یک فوریتی تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، لایحه توقف اجرای احکام خلع ید و قلع و قمع ورزشگاهها و سایر تأسیسات و اماکن ورزشی تابع وزارت ورزش و جوانان، طرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه سلامت، لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اصلاح قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی، استفساریه‌ای درباره مشمولیت جمعیت هلال احمر در بند (2) ماده (2) قانون مالیات‌های مستقیم را رفع کردند.

همچنین در جلسه امروز حسن قالیباف اصل رئیس سازمان بورس حضور پیدا کرد و گفت: اگر بازارگردان ها به صورت کامل در بازار سرمایه فعال شوند می توان یک تعادلی را در بازار ایجاد کنند. تعدادی از نمایندگان نیز درخصوص وضعیت بازار سهام صحبت کردند.

در ادامه، نمایندگان پس از مخالفت با دوفوریت لایحه تمدید مالیات بر ارزش افزوده با بررسی آن به صورت یک فوریت موافقت کردند.

دستور بعدی جلسه امروز، گزارش کمیسیون صنایع و معادن درباره بازار فولاد بود که فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس آن را قرائت کرد.

همایون سامه‌یح نجف‌آبادی نماینده کلیمیان، محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان و راور، مجید ناصری نژاد نماینده شادگان، محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی شهر و غلامرضا شریعتی نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه ناطقان میان دستور جلسه امروز بودند.

همچنین در جلسه امروز، طرح نمایندگان با موضوع تبصره یک ماده 45 آئین نامه داخلی مجلس با عنوان اصلاح قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران؛ طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست های تنظیم بازار؛ طرح اصلاح قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی؛ طرح الحاق ماده 608 مکرر به قانون مجازات اسلامی؛ طرح الحاق یک تبصره به ماده 11 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی؛ طرح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات کشاورزی جمهوری اسلامی ایران؛ طرح الزامات اجرایی توزیع و عرضه سوخت و CNG در کشور؛ طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی؛ طرح نحوه پیگیری و رسیدگی به ارجاعات مجلس شورای اسلامی؛ طرح استفساریه قانون نحوه پرداخت عینی کارکنان دولت و نحوه تسری آن به کارگران شاغل و مشمولان قانون کار در دستگاه های اجرایی؛ طرح اصلاح قانون تشکیل نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران؛ طرح انتقال سازمان هواشناسی از وزارت راه و شهرسازی به وزارت نیرو؛ طرح ممنوعیت اشتغال به کار محکومان ناشی از تحقیق در مشاغل حساس مدیریتی دولتی؛ طرح تامین ارز با استفاده از جهش تولید صنعت استخراج رمز-ارز؛ سوال ملی هاجر چنارانی نماینده نیشابور و فیروزه از وزیر آموزش و پرورش در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای پیمانی آموزش و پرورش به رسمی- آزمایشی؛ سوال ملی محمدحسن آصفری نماینده اراک از وزیر آموزش و پرورش در خصوص عدم اقدام لازم و موثر آن وزارتخانه در خصوص پرداخت حق التدریس شاغلان و بازنشستگان در ماه های پایانی سال 98 و ماه های ابتدایی سال 99؛ سوال ملی احد آزادیخواه نماینده ملایر از وزیر راه و شهرسازی در خصوص علت کم توجهی وزارت راه به وضعیت بافت های فرسوده و شهرها و سوال ملی سیدسلمان ذاکر نماینده ارومیه از وزیر جهاد کشاورزی درباره عدم حمایت جدی از زنبورداران اعلام وصول شد.

نمایندگان مجلس همچنین در بیانیه ای، اظهارات رئیس جمهور فرانسه در هتک حرمت پیامبر گرامی اسلام را محکوم کردند. در این بیانیه تاکید شده است که جسارت و گستاخی امانوئل ماکرون، بخشی از یک نقشه بزرگ تر در جهت کند کردن روند پرشتاب اسلام گرایی مردم فرانسه است.

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس زنگ پایان نشست امروز را ساعت 11 و 50 دقیقه به صدا درآورد.

 

نظرات کاربران

Parameter:464579!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون