صفحه اصلی » قانون گذاری » دستورجلسات صحن
432027 1398/07/07
0.0 (0)

جلسه علنی هفتم مهر مجلس؛ فوریت بررسی حذف چهار صفر از پول ملی

تصویب یک فوریت بررسی حذف چهار صفر از پول ملی و یک فوریت طرح شفافیت آرای نظام تقنینی از اهم رویدادهای مجلس در جلسه علنی هفتم مهر بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه، 7 مهرماه) در نوبت صبح و عصر جلسه داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور با تقدیر از رهبر معظم انقلاب برای ابلاغ سیاست های کلی نظام در حوزه قانونگذاری، گفت: رهبری در این سیاست ها نکات مهمی را فرموده اند که برای این موضوعات باید ساز وکاری را فراهم کرد، از این رو در این رابطه هم کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس باید ورود کرده و هم باید با قوه قضائیه، دولت، مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان جلساتی را برگزار کرد.

دکتر لاریجانی از رئیس مرکز پژوهش ها خواست هر چه سریعتر گزارش مربوط به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری را تهیه و ارائه کند.

در ادامه، نمایندگان به لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان رسیدگی و با ماده 5 آن موافقت کردند که به موجب آن، شورای عالی ورزش و تربیت بدنی تشکیل خواهد شد.

همچنین نمایندگان با یک فوریت طرح شفافیت آرای نظام تقنینی با 168 رأی موافق، 23 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 224 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در این جلسه سوال ملی محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو از وزیر نیرو در خصوص پرداخت‌های نجومی در زیرمجموعه‌های آن وزارتخانه و سوال ملی محسن کوهکن ریزی نماینده لنجان از وزیر تعاون در خصوص علت فعالیت شرکت سهامی ذوب آهن با 55 درصد ظرفیت و علت موجودی نزدیک به صفر مواد اولیه ذوب آهن اصفهان اعلام وصول شد.

در ادامه و در جریان رسیدگی به لایحه مالیات بر ارزش افزوده، پس از تصویب مفاهیم و اصطلاحات این لایحه، نمایندگان با ماده (2) آن با 153 رأی موافق، 9 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 215 نماینده حاضر در جلسه موافقت و شرایط دریافت مالیات و عوارض از عرضه کالاها و خدمات را مشخص کردند.

ماده 3 این لایحه که مقرر می‌دارد تاریخ تعلق مالیات، تاریخ صدور صورتحساب است با 144 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 213 نماینده حاضر در صحن مورد موافقت قرار گرفت و ماده (4) این لایحه برای بررسی بیشتر در خصوص تبصره (2) به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد.

در این جلسه یک فوریت برای لایحه اصلاح نظام پولی و بانکی(حذف 4 صفر از واحد پول کشور) نیز تصویب شد.

 

نظرات کاربران

Parameter:432027!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون