صفحه اصلی » قانون گذاری » دستورجلسات صحن » روزانه مجلس
433504 1398/07/16
0.0 (0)

جلسه علنی شانزدهم مهر؛ ارجاع لایحه مالیات بر ارزش افزوده به کمیسیون

در جلسه علنی شانزدهم مهر مجلس، لایحه مالیات بر ارزش افزوده برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی ؛ جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (سه شنبه، 16 مهرماه) به ریاست مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ساعت 8 و 17 دقیقه و با حضور 225 نفر از نمایندگان آغاز شد.

نمایندگان در جریان رسیدگی به لایحه مالیات بر ارزش افزوده ماده (23) این لایحه را برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی ارجاع دادند.

نمایندگان مواد 24 ، 25 و 26 لایحه مالیات بر ارزش افزوده را برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی ارجاع دادند.

نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 16 مهرماه) مجلس شورای اسلامی با ارجاع مواد باقیمانده از لایحه مالیات بر ارزش افزوده برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی موافقت کردند.

دکتر علی لاریجانی در توضیح این موضوع گفت: با توجه به نامه رئیس کمیسیون اقتصادی مبنی بر بررسی و رفع ایرادات مواد لایحه ساماندهی پایانه های فروشگاهی اعاده شده از شورای نگهبان در این کمیسیون و همچنین رفع اشکالات و ایرادات مواد ارجاعی لایحه مالیات بر ارزش افزوده، ما مواد باقیمانده این لایحه را به کمیسیون اقتصادی ارجاع داده تا ضمن اصلاح و تصویب نهایی لایحه ساماندهی پایانه های فروشگاهی، لایحه مالیات بر ارزش افزوده نیز اصلاح شده و برای تصویب به صحن علنی ارسال شود.

در این جلسه، سوال زهرا سعیدی مبارکه نماینده مبارکه از منصور غلامی وزیر علوم و تحقیقات درباره علت عدم توجه و ضعف در ارتقای رشد کیفی اساتید، کارمندان، پرسنل قراردادی و دانشجویان از نظر امکانات رفاهی و فرصت مطالعاتی در شیوه متمرکز (آزمون دانشجوی دکتری) به صورت مشروط و در صورت تشکیل کارگروه برای رفع این مشکل قانع شد.

همچنین وزیر علوم به سوال محمود صادقی درخصوص موضوع بورسیه تحصیلی دانشجویان پاسخ داد و وی قانع شد.

در این جلسه، غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار؛ علیرضا محجوب نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز نطق میان دستور داشتند.

سوال ملی سیده فاطمه حسینی نماینده تهران از وزیر کشور درخصوص عملکرد وزارتخانه در زمینه آسیب های اجتماعی 5 گانه نیز اعلام وصول شد.

دکتر علی لاریجانی زنگ پایان نشست علنی امروز را رأس ساعت 12 به صدا درآورد.

نظرات کاربران

Parameter:433504!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین