صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1397/11/29
0.0 (0)

میرزایی نیکو:

جلسه رای‌گیری در خصوص کلیات بودجه را ترک نکردم

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: هنگام رای گیری در خصوص کلیات بودجه من جلسه را ترک نکردم و مخالف آبستراکسیون بودم.

قاسم میرزایی نیکو در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اتفاقاتی که در جلسه نوبت عصر بررسی کلیات بودجه سال ۹۸ در صحن علنی مجلس اتفاق افتاده، اظهار داشت: حین برگزاری جلسه روز (شنبه 27 بهمن ماه) صحن علنی مجلس شورای اسلامی در لحظاتی که قرار بود پیرامون کلیات بودجه رای گیری شود، وضعیت به گونه ای شد که برخی احساس می‌کردند کلیات بودجه رای نمی‌آورد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بعد از آنکه آقای نوبخت توضیحات ۴۰ دقیقه‌ای پایانی خود را ارائه کرد تعدادی از نمایندگان که شاید هدایت هم شده بودند، تصمیم گرفتند جلسه را به وضعیتی برسانند که رای گیری در خصوص کلیات بودجه در جلسه بعد انجام شود.

وی افزود: این در حالی بود که تقریبا رای آوردن کلیات بودجه مشخص بود، اما با این وضعیت نیز حدود ۵ دقیقه جلسه علنی، از عدد افتاد و در این شرایط آقای مطهری که ریاست جلسه را بر عهده داشت، تذکراتی را بیان کرد و نمایندگان نیز برگشتند و تعداد حاضرین در جلسه به ۲۰۶ نفر رسید، در نهایت رای‌گیری در خصوص کلیات بودجه  انجام شد و رای آورد.

میرزایی نیکو ادامه داد: در این شرایط برخی رسانه‌ها از «تلاش ا‌میدی‌ها برای آبستراکسیون» نوشتند، در حالی که من نه تنها تلاشی برای آبستراکسیون نداشتم، بلکه تلاش کردم تا رای گیری انجام شود.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: در برخی رسانه‌ها نام من نیز در کنار نمایندگانی آورده شده که جلسه رای گیری در خصوص کلیات بودجه را ترک کرده‌اند، که این موضوع را تکذیب می‌کنم.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آقای مطهری شاهد است که به وی گفتم جلوی خروج نمایندگان از جلسه را بگیرند، زیرا طبق قانون باید همان روز در خصوص کلیات بودجه رای‌گیری شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:389124!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین