صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
426722 1398/06/02
0.0 (0)

/اینستاملت/

جزئیات گزارش 130 صفحه ای تحقیق و تفحص از سرخآبی ها /شاهکار موسیقی ایران از نظر نماینده تهران/ آتش در قلب آذربایجان

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

علی اصغر یوسف نژاد مطلب زیر را منتشر کرده است

نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی از ارجاع و پیگیری تخلفات دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به مجلس و اعلام افراد متخلف شامل مدیران عامل، اعضای هیات مدیره ، مدیران مرتبط و ... در این گزارش خبر داد.
به دنبال طرح تخلفات دو باشگاه سرخابی از سوی علی اصغر یوسف نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در رسانه ها مبنی بر اینکه باشگاه های استقلال و پرسپولیس به عنوان دو شرکتی که در اداره ثبت شرکت ها ثبت شده اند، آخرین تغییرات ثبت آنها به سال 90 برمی گردد و در طی این 8 سال تغییرات جدید روال قانونی خود را نداشته اند و اگر ثابت شود که این چنین است، کلیه پرداخت ها، صورتحساب ها و موارد مالی که در طی این مدت در دو باشگاه انجام شده، به عنوان تخلف محسوب می‌شود.
#علی‌_اصغر_یوسف‌_نژاد نماینده مردم ساری و میاندورود و عضو هیأت رئیسه مجلس در برنامه عصر امروز "همیشه با ورزش" رادیو، درباره وضعیت پرداخت ها ، صورت حساب ها و موارد مالی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و اینکه مجلس شورای اسلامی چه پیگیری‌هایی را از طریق وزارت ورزش و جوانان انجام داده است، اظهار کرد: ما بعد از طرح این مشکل کمیته تحقیق و تفحص از دو باشگاه #استقلال و #پرسپولیس را فعال کردیم. تمام اسناد، مدارک، سوابق و مصارف 10 سال گذشته دو باشگاه را مورد بررسی قرار دادیم و راجع به آنها گزارشی تهیه کردیم.
وی افزود : در حدود بیش از 130 صفحه گزارش آماده شده که شامل مسائل مختلفی همچون: منابع، بازیکنان، قراردادها، مطالبات، شکایات بین المللی و ضعف مدیریت می شود. گزارش خوبی را از دو باشگاه آماده کرده‌ایم که ان شاءالله ظرف 10 روز آینده به صحن علنی ارجاع می شود.
#یوسف_نژاد در خصوص روال قانونی برای بررسی تخلفات این دو باشگاه گفت: آن چیزی که ما آماده کرده ایم، بسیار سخت و زمانبر بود. این گزارش 130 صفحه ای چندین هزار صفحه اسناد، مدارک و پشتیبان دارد که به صحن علنی می رود؛ در آنجا خوانده می شود؛ نظر نمایندگان صحن را می گیریم و پس از جمع بندی نهایی آن را به قوه قضاییه ارسال می کنیم. با توجه به اینکه گزارش گروهی است، بنده اجازه ندارم که مفاد آن را عنوان کنم؛ اما در نهایت به نظرم اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.
نایب_رئیس_فراکسیون_ورزش_مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا افرادی که به عنوان متولیان دو باشگاه، وظیفه نظارت داشتند هم مورد بازخواست و برخورد قرار می گیرند، تصریح کرد: بله؛ در این گزارش نام کلیه افراد متخلف آورده شده است که شامل مدیران عامل، اعضای هیأت مدیره، مدیران مرتبط و غیره می شود.

یوسف نژاد همچنین عکس زیر را از بازدید از روستای دیوکتی به اشتراک گذاشته است.

محمد وحدتی هلان از عدم مدیریت حریق جنگل های ارسباران انتقاد کرده است.

قلب تپنده آذربایجان(جنگل های ارسباران)در آتش می سوزد، مسئولان کجایند؟

️ رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در پی مدیریت ضعیف در مهار آتش سوزی منطقه ارسباران، قلب تپنده آذربایجان در آتش می سوزد، خواستار استقرار هرچه سریعتر ستاد مدیریت بحران استان در منطقه آتش سوزی شد.
🔹 محمد وحدتی در گفت وگو با خبرنگار فارس در بستان آباد با اشاره به اینکه جنگل های ارسباران قلب تپنده آذربایجان است و جایگاه حیاتی در منطقه را دارد، اظهار داشت: ستاد مدیریت بحران استان و مسئولان هر چه سریع تر در منطقه آتش سوزی مستقر شوند و با بررسی های دقیق نیازهای موجود و امکانات لازم را بررسی کنند تا بعد از نیازسنجی، هرچه سریع تر امکانات لازم از استان های همجوار و از تهران درخواست شود. 🔸 وی با اشاره به اینکه مجمع نمایندگان استان آماده حل مشکلات و موانع موجود در زمینه کمبود امکانات برای مهار آتش را اعلام می کند، گفت: مسئولان کمبودهای لازم را اعلام کنند تا نمایندگان استان با رایزنی های لازم امکانات مورد نیاز را از نهادهای کشوری درخواست کنند.
وحدتی با اشاره به اینکه بعد از سه روز آتش سوزی در منطقه ارسباران هنوز آتش مهار نشده است. بیان کرد؛ این عدم امحاء آتش در این مدت نشان دهنده مدیریت ضعیف در مهار آتش سوزی است.
وحدتی با اشاره به اینکه در جمهوری اسلامی ایران کمبود امکانات جهت مهار آتش نداریم. گفت: ضعف در مدیریت، و ناهماهنگی ها موجب شده تا از امکانات موجود بهره برداری مطلوب نداشته باشیم.
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در پایان از استاندار آذربایجان شرقی درخواست کرد تا دستورات لازم را جهت استقرار ستاد مدیریت بحران استان و دیگر مسئولان در منطقه آتش‌سوزی ارسباران را صادر کند. چرا که مردم درخواست امحای آتش‌سوزی در ساعات آینده را دارند.

سید حسین افضلی نیز روز پزشک را تبریک گفته است.

سید فرید موسوی مطلب زیر را منتشر کرده است.

قطعه #نینوا شاهکاری‌ست در آسمان پر ستاره #موسیقی ایران؛ اثری چنان فاخر و چنان مالامال از زیر و بم‌ها و فراز و فرودهای استادانه نوا و ساز که می‌توان آن را تجلی موسیقیایی حماسه کربلا و رشادت‌ها و شهادت‌های قهرمانان دشت نینوا دانست: توصیف بزرگ‌ترین حماسه‌ها به زبان موسیقی.
امروز زادروز استاد #حسین_علیزاده، خالق این شاهکار موسیقی است؛ نفسش گرم و سرش خوش و صدای سازش تا همیشه پرطنین

امیرخجسته با انتشار ویدئویی از شروع برنامه روز‌همدان و گرامیداشت دانشمند فرزانه حکیم ابوعلی سینا در آستانه یکم شهریور با حضور وزیر علوم ، استاندار همدان ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران استانی و شهرستانی خبر داده است.

سید جواد ساداتی نژاد مطلب زیر را منتشر کرده است.

راه اندازی پرواز #کاشان به #عتبات_عالیات یک مطالبه مردمی است
🔹 #نماینده_مردم کاشان و #آران_و_بیدگل با تأکید بر فعالیت فرودگاه کاشان اظهار کرد: مکاتباتی برای سفر عتبات عالیات از کاشان با وزارت کشور انجام شد و از آنجا که این سفر نیازمند تعیین مسیر هوایی و مصوبه هیئت دولت است، برای نخستین بار این مطالبه به هیئت دولت ارجاع اما در کمیسیون مربوطه رد شد و مجددا در تلاش هستیم با رفع نواقص این مطالبه مردمی نیز محقق شود.
🔹 وی ضمن اشاره به اخذ دستور #وزیر_راه به منظور واگذاری فرودگاه کاشان به سازمان هواپیمایی کشور افزود: از آنجا که تمامی امکانات موجود در فرودگاه کاشان متعلق به شهرداری کاشان نیست امکان این انتقال وجود ندارد ولی تلاش ها در تحقق دستور وزیر همچنان ادامه دارد

اسدالله عباسی مطلب زیر را درباره حضور در جشنواره قصه گویی در رودسر و املش منتشر کرده است.

با حضور نماینده مردم شریف رودسرواملش جشنواره قصه‌گویی در رودسر برگزار شد.
در آخرین روز از مرداد ماه ۱۳۹۸ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان رودسر،
با حضور نماینده مردم شریف رودسرواملش و جمعی از مسئولین استان و شهرستان و همچنین حضور کودکان، نوجوانان، اعضا، مربیان کانون، وجمعی از والدین شهرستان های رودسرواملش
جشنواره قصه گویی در رودسر برگزار شد.
در جشنواره قصه گویی دکتر عباسی، ضمن بیان اینکه اصل قصه گویی به این دلیل است که می‌خواهیم فرزندان‌ و آینده سازان ‌ما قصه زندگی خودشان‌ را پیدا کنند، قصه‌ای که برگرفته از رویا، آرزو و هدف زندگی آن‌هاست، ابراز داشت: ما باید به گونه‌ای قصه بگوییم که کودکان بر اساس شنیدن این داستان ها برای زندگی خودشان قصه بنویسند و بر مبنای پندها و اندرزهای نهفته در داستان‌های پیشینیان مسیر راه را برای خود روشن نمایند.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به داستان‌های دوران کودکی خویش، گفت ما نسل قبلی فرزندانمان هستیم و باید برای کودکانمان داستان گذشتگان را بگوییم تا فردای خود را بهتر بسازند از این‌رو پیوند دادن دیروز، امروز و فردا بسیار حائز اهمیت است و انجام این کار ظرافت و هنرمندی خاصی می‌طلبد.

وی افزود داستان های اصیل و محلی گیلان زمین که ریشه در آموخته‌های دینی و فرهنگی و همچنین اصالت گیلان زمین دارد می بایست بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
دکتر اسدالله عباسی در پایان با تشکر از کلیه دست‌اندرکاران کانون پرورش فکری شهرستان افزود از اینکه در حوزه‌ی انتخابیه رودسرواملش به پرورش فکری، روحی و روانی کودکانمان توجه ویژه می شود بسیار جای خرسندی است.
شایان ذکر است جشنواره قصه‌گویی در رودسر با حضور کودکان، نوجوانان، اعضا، مربیان وجمعی از والدین شهرستان های رودسرواملش در مرکز فرهنگی هنری رودسر برگزار شد.
کانون فرهنگی و هنری شهرستان رودسر

۹۸/۵/۳۱

سیده حمیده زر آبادی مطلب زیر را در نقد موضع گیری ها علیه اینستاگرام و طرح بحث فیلتر آن منتشر کرده است.

فضای مجازی پادگان نیست که مردم را به خط کنیم و بگوییم از فلان سرویس استفاده کنند و از فلان سرویس استفاده نکنند
🔘روز یکشنبه (23 تیرماه) یکی از سایت‌های خبری از قول ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی نوشت: «اکنون برای پیداکردن اطلاعات از گوگل استفاده می‌کنیم که این درست نیست. نباید از گوگل امریکایی استفاده کرد. موتور جست‌و‌جو و پیام رسان‌ها باید ملی باشند. مردم باید از پیام‌رسان‌ها و موتور‌های جست‌و‌جوی امریکایی خارج شوند.» در پی رسانه‌ای شدن این خبر، روزنامه ایران به سراغ نمایندگان و کارشناسان حوزه فاوا رفت تا نظر آنها را در این خصوص جویا شود.
🔘سیده حمیده زرآبادی دیگر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز به «ایران» گفت: منع کردن استفاده از سرویس‌های خارجی نه تنها هیچ مشکلی را حل نمی‌کند، بلکه در مردم برای استفاده از سرویس‌های بومی رغبتی ایجاد نمی‌کند و در نهایت اگر این سرویس‌ها مسدود و محدود شوند، کاربران به سمت استفاده از فیلترشکن‌ها روی می‌آورند تا از سرویس‌هایی که فیلتر شده‌اند استفاده کنند.
🔘زرآبادی افزود: اگر از کاربران بخواهیم از گوگل استفاده نکنند دقیقاً همان اتفاقی که با فیلتر تلگرام رخ داد، اتفاق خواهد افتاد. به عبارتی بعد از فیلتر تلگرام کاربران به مدت محدودی از این شبکه اجتماعی استفاده نکردند و لی دوباره همگی با فیلترشکن‌ها به این شبکه اجتماعی رو آوردند و این نشان می‌دهد نمی‌توان دستوری عمل کرد.
🔘عضو کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: برای اینکه کاربران را به سمت استفاده از سرویس‌های داخلی و بومی ترغیب کنیم باید زیرساخت‌های آن را فراهم کرده و سرویس‌های باکیفیتی ارائه دهیم تا خود به خود کاربران به سمت آنها گرایش پیدا کنند. تجربه نشان داده است تاکنون اجبار نتیجه عکس داده است و ضد تبلیغ محسوب می‌شود.
🔘وی با بیان اینکه ویژگی فضای مجازی این است که کاربران باید از بین سرویس‌های داخلی و خارجی که وجود دارد خود دست به انتخاب بزنند افزود: از آنجایی که سرویس‌های زیادی در دسترس کاربران وجود دارد نمی‌توان با جبر آنها را وادار به انتخاب سرویس خاصی کرد.
🔘زرآبادی با اشاره به اینکه حاکمیت باید به گونه‌ای سیاستگذاری کند تا انتخاب‌های کاربران هدایت شوند و در مسیر درست قرار گیرند گفت: اما متأسفانه با این روش‌ها و سخنان نمی‌توان راه به جایی برد و قطعاً حاکمیت با اجبار هدفی را که برای خود تعیین کرده است نخواهد رسید.

علی ابراهیمی ویدئوی تذکر شفاهی خود در صحن علنی را منتشر کرده است.

مصطفی کواکبیان مطلب زیر را منتشر کرده است.

حمیدرضا حاجی بابایی ویدئویی از اظهارات خود در صحن علنی درباره لزوم برخورد با زمین خواری ها بدون توجه به وابستگی ها و رانت های خانوادگی منتشر کرده است.

رمضانعلی سبحانی فر  مطلب زیر را منتشر کرده است.

محمدرضا رضایی کوچی مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است .

دو وزیر در این هفته در شهرستان جهرم حضور خواهند یافت ‌
دکتر رضایی نماینده شهرستان جهرم در مجلس شورای اسلامی:وزیر راه و شهرسازی و سرپرست وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این هفته با رایزنی‌های صورت گرفته در راستای پی‌گیری و تکمیل پروژه‌ها و بازدید از امکانات و پتانسیل شهرستان در شهرستان جهرم حضور خواهند یافت.
مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی یک‌شنبه سوم شهریورماه با حضور در شهرستان از پروژه‌های این حوزه بازدید خواهد کرد.
بازدید از بزرگراه‌های جهرم به شیراز و جهرم - لار - بندرعباس و جهرم به قیر و کارزین و هم‌چنین پی‌گیری تکمیل ساخت بیمارستان ۳۱۰ تختخوابی جهرم و پروژه‌های راه‌های روستایی از محورهای سفر وزیر راه و شهرسازی به جهرم است.
هم‌چنین مهندس مونسان معاون سابق رییس جمهور و سرپرست فعلی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دوشنبه چهارم شهریورماه‌ در شهرستان جهرم حضور خواهد یافت.
بازدید از غار سنگ‌اشکن، بازار جهرم و مراحل آماده‌سازی و تکمیل موزه جهرم و هم‌چنین پی‌گیری نقشه جامع گردشگری شهرستان و برنامه‌ریزی در جهت رشد صنعت گردشگری با توجه به پتانسیل و جاذبه‌های گردشگری شهرستان از برنامه‌های سفر سرپرست وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به شهرستان جهرم است.

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:426722!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون