صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
388134 1397/11/24
0.0 (0)

محبی نیا در واکنش به برخی سخنرانی های تند علیه مسئولان نظام:

توهین کنندگان بر خلاف توصیه اکید رهیری برای حفظ وحدت عمل می کنند

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سخنان هتاکانه و تفرقه افکنانه علیه مسئولان ارشد نظام توسط فردی که قبلا هم به واسطه همین گونه سخنان محکوم و مجرم شناخته شده ؛ خلاف توصیه و تذکر رهبری در خصوص حفظ وحدت و پرهیز از تفرقه است.

جهانبخش محبی‌نیا در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت  در رابطه با توهین به رئیس جمهور و رئیس مجلس از برخی تریبون ها در روزهای اخیر اظهار داشت: این نوع سخنان هتاکانه با فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره ضرورت وحدت و پرهیز از تفرقه در تضاد است. رهبری بارها توهین و افترا علیه مسئولان را منع کرده اند، البته انتقاد از مسئولین و نقد عملکرد آنها در اصول قانون اساسی و آرمان های انقلاب مورد تاکید است اما اینگونه سخنان تحریک آمیز، هتاکانه و تفرقه افکنانه چیزی جز ترور شخصیت مسئولان ارشد نظام نیست.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: اینگونه قرائت های متراکم و تند از عملکرد مسئولان کارآمدی نطام را نشانه رفته است و هتاکی هایی از این دست و آلوده کردن صف های برابری و وحدت مردم قابل دفاع نیست و باید به شدت از اینگونه رفتارها پرهیز کرد چرا که ما در سالهای پس از انقلاب هزینه فراوانی برای این خودسری های و هتاکی های لسانی پرداخت کرده ایم.

وی تاکید کرد: اگر دعوت از این افراد در تریبون های رسمی و صداسیما ناشی از نا آگاهی باشد باید حتما این رفتار ها جبران شود و سازمان های نظارتی و دستگاه های امنیتی و انتظامی و همچنین قوه قضائیه با حساسیت بیشتری با اینگونه رفتار ها مقابله کنند تا رشد نگاه های تندروانه و فاشیستی دامن خودمان را نگیرد.

جهانبخش محبی نیا در پایان گفت: این رفتارها هیچ نسبتی با ولایت، امام و انقلاب ندارد واین بزرگان بارها سخنان وحدت شکن و تفرقه افکنانه و خلاف ادب را به بهانه نقد، به شدت نهی کرده اند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:388134!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین