صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

496545 1400/06/23 20:55:00
0.0 (0)

توضیحات وزیر بهداشت درباره روند واکسیناسیون در کشور

وزیر بهداشت با حضور در کمیسیون بهداشت توضیحاتی درباره روند واکسیناسیون در کشور ارائه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون بهداشت و درمان در نشست روز سه‌شنبه (23 شهریور) میزبان بهرام عین اللهی وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بودند. نمایندگان در نشست با وزیر بر ضرورت توجه به بحث عدم تعارض منافع تاکید و تقاضا کردند که در تعیین معاونت‌های وزارتخانه و روسای علوم پزشکی کشور این موضوع را لحاظ کنند و افرادی که کار خصوصی انجام می‌دهند یا تمام وقت حضور ندارند در این سمت ها قرار نگیرند یا حداقل تعهد محکمی از آنها بگیرند که منافع مردم به خطر نیفتد.

نمایندگان همچنین بر بازبینی کمیته علمی و پروتکل های درمانی تاکید کردند.

وزیر بهداشت در مورد بحث واکسیناسیون تاکید کرد که بهبود روند واکسیناسیون نتیجه تلاش و پیگیری های شخص رئیس جمهور است و ایشان بعد از انتخابشان موضوع را با جدیت پیگیری کردند همچنین مطرح شد که در مورد بحث واکسیناسیون علاوه بر تغییر روند تزریق واکسن از امکانات کشور از جمله طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ظرفیت بسیج برای بهبود وضعیت واکسیناسیون استفاده شده و هفته اخیر رتبه دوم میزان واکسیناسیون در هفته را در دنیا کسب کردیم.

وزیر بهداشت همچنین یادآور شد که در استان های مرزی به خاطر اینکه ورود و خروج ها از آنجا اتفاق می افتد سن تزریق واکسن از 18 سال به بالا بوده و در سایر استان ها بر اساس عملکرد ممکن است که این روند در اولویت ها تاثیرگذار باشد؛ همچنین مطرح شد که عوارض واکسن برکت نسبت به سایر واکسن ها کمتر و سه در صدهزار نفر بوده است و قابل قیاس با سایر موارد نیست.

گفتنی است در جلسه روز سه شنبه وضعیت استخدام پرستاران هم مورد تاکید قرار گرفت و نمایندگان تقاضا کردند که با توجه به خستگی و تلاش های کار درمان، در روند استخدام آنها تسریع شود و در اولویت قرار گیرد. توجه جدی و ویژه به دستیاران تخصصی و بازبینی شرایط آنها از دیگر درخواست های نمایندگان از وزیر بهداشت بود.

نظرات کاربران

Parameter:496545!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون