صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
1397/12/10
0.0 (0)

در دیدار فلاحت پیشه با معاون کمیسیون مشترک المنافع دومای روسیه مطرح شد:

توسعه همه جانبه روابط ایران و روسیه

کنستانتین زاتولین، معاون کمیسیون مشترک المنافع دومای روسیه ظهر روز چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ با حشمت الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

حشمت الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در ابتدای این دیدار با اشاره به اهمیت گسترش و توسعه مناسبات دوستانه میان جمهوری­ اسلامی­ ایران و روسیه در عرصه ­های مختلف به ­ویژه روابط پارلمانی، گفت: «تقویت روابط پارلمانی دو کشور به­ ویژه گروه ­های دوستی پارلمانی موجب تحکیم و تقویت مناسبات دوستانه فی­مابین و همکاری در سایر حوزه­ ها می­گردد».

وی همچنین افزود: «سطح ارتباطات دو کشور در عرصه های مختلف نشان از اهمیت همکاری بین دو کشور است و همکاری­های ایران و روسیه در ابعاد دوجانبه، منطقه­ ای و بین ­­المللی خود شاهدی بر روند مثبت همکاری­ها است».

فلاحت پیشه به نشست های آتی روسای کمیسیون­ های سیاست خارجی سه کشور ایران، ترکیه و روسیه اشاره کرد و افزود: «مناسبات سه جانبه در سطح کمیسیون امنیت ملی، منجر به نزدیک شدن دیدگاه های سه کشور و نقش آفرینی آنها در تحولات منطقه ای شده است».

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در بخش دیگری از سخنان خود بحران آفرینی آمریکا در منطقه را سبب بی­ ثباتی دانست و افزود: «بحران آفرینی آمریکا در منطقه به ویژه در سوریه با شکست مواجه شده است و  همکاری جمهوری اسلامی ایران و روسیه به کاهش بحران­ های موجود منجر شده است».

فلاحت پیشه تصریح کرد: «هرچند اختلاف نظرهایی میان جمهوری اسلامی ایران و روسیه وجود دارد اما اهداف راهبردی و الزامات دو کشور مسیر روشنی برای تقویت تعاملات و توسعه همکاری‌های منطقه­ای و بین ­المللی ترسیم نموده است».

وی حضور بشار اسد در تهران و دیدار با مقام معظم رهبری را پیروزی علیه تروریسم دانست و بر گفتگو و رایزنی­ های مستمر میان کشورهای منطقه تأکید کرد.

کنستانتین زاتولین معاون کمیسیون مشترک المنافع دومای روسیه نیز با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، فرصتها و ظرفیت‌های موجود در روابط دو کشور برای گسترش تعاملات و تبادلات را مفید دانست و بیان داشت: «توسعه همه جانبه روابط با ایران در سیاست خارجی فدراسیون روسیه از اهمیت فراوانی برخوردار است».

معاون کمیسیون مشترک المنافع دومای روسیه در ادامه با تأکید بر توسعه مبادلات صنعتی و تجاری بین دو کشور افزود: «گسترش روابط و توسعه مناسبات سیاسی دو کشور در سطح خوبی است و ضرورت دارد که حجم تبادلات تجاری ایران و روسیه نیز گسترش یابد».

کنستانتین زاتولین ایران را کشوری  مهم و نقش­­ آفرین در تحولات منطقه دانست و خواستار حضور فعال­تر ایران در آسیای مرکزی و قفقاز شد.

نظرات کاربران

Parameter:392973!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین