صفحه اصلی » اخبار » اخبار مجلس
393477 1397/12/15
0.0 (0)

دکتر لاریجانی در مراسم روز درختکاری:

توسعه فضای سبز برای زیست سالم شهروندان اهمیت بسزایی دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه فضای سبز برای زیست سالم شهروندان اهمیت بسزایی دارد، گفت: کاشت درخت یکی از سنت‌های حسنه‌ای است که توجه مردم را به مسئله محیط زیست سالم جلب می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه فضای سبز برای زیست سالم شهروندان اهمیت بسزایی دارد، گفت: کاشت درخت یکی از سنت‌های حسنه‌ای است که توجه مردم را به مسئله محیط زیست سالم جلب می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی صبح امروز چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ به مناسبت فرا رسیدن روز درختکاری، یک اصله نهال سرو را در محوطه فضای سبز مجلس شورای اسلامی غرس کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی پس از کاشت این اصله نهال در جمع خبرنگاران عنوان کرد: کاشت درخت یکی از سنت‌های بسیار خوبی است که در روز درختکاری انجام می‌گیرد و به این واسطه مردم به مسئله محیط زیست توجه بیشتری خواهند داشت.

وی با بیان اینکه شرایط کشور امروز به نحوی است که به ویژه شهرهای ما نیاز به توجه بیشتری به توسعه فضای سبز دارد، گفت: کاشت درخت هم برای زندگی مردم و هم برای حیات سالم اهمیت بسزایی دارد  و این این فضای سبز تأثیر مناسبی در شرایط آب و هوایی کشور و برای زیست سالم مردم دارد.

دکتر لاریجانی افزود: علاوه بر این از لحاظ زیباسازی نیز کاشت درخت کار مفیدی به شمار میآید که در ایام مردم به این موضوع مهم محیط زیستی و درختکاری بپردازند تا از این طریق شهروندان، شهری آباد و سرسبزی داشته باشند.

رئیس قوه مقننه کشور اضافه کرد: امروز کشور ما هرچند مشکل کم آبی دارد اما این امر به باروری بهتر کشور به جهات مختلف کمک می‌کند مخصوصا اگر از درخت‌هایی که زمینه‌های تولیدی آن در منطقه‎‌ای وجود دارد، کاشته شود به این موضوع کمک بسزایی می‌کند.

دکتر لاریجانی افزود: یکی از مسائلی که همواره در مجلس بر آن تأکید داشتیم نیز مسئله آبخیزداری بود که از بارش باران استفاده مطلوب شود و تبدیل به سیل نشود. در برخی مناطق این ابتکار را به خرج دادند که در کنار آبخیزداری نهال کاری هم صورت گرفت تا علاوه بر بهبود شرایط خاک، درخت نیز کاشته و بعد از مدتی تبدیل به فضایی سبز شود. این اقدام به ویژه در روستاها بسیار مؤثر است و رسانه‌ها نیز باید به این موضوع بپردازند تا توجه بیشتری به این مسئله جلب شود./

پایان پیام

نظرات کاربران

Parameter:393477!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین