صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
417201 1398/04/02
0.0 (0)

دکتر جلالی در دیدار با رئیس اتحادیه بین‌المجالس جهانی:

توسعه دیپلماسی پارلمانی گامی در گسترش مناسبات بین دولتهاست

گابریلا کوئواس بارون رئیس اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) امروز با کاظم جلالی، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی عضو کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس جهانی دیدار و گفتگو کرد.

گابریلا کوئواس بارون رئیس اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) امروز (شنبه، یکم تیر ماه) با کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی عضو کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس جهانی دیدار و گفتگو کرد.

دکتر کاظم جلالی در ابتدای این دیدار با اشاره به تغییرات صورت گرفته در ساختار اتحادیه بین المجالس جهانی در دوره مدیریت جدید، این تحولات را در روند پیشبرد اهداف این اتحادیه موثر و مهم دانست و و خواستار گسترش هرچه بیشتر فعالیت‌های اتحادیه بین‌المجالس جهانی در راستای کمک به صلح و امنیت در جهان گردید.

وی در ادامه با اشاره به نوآوری‌های صورت گرفته در کمیته اجرایی اتحادیه بین‌المجالس جهانی، گفت: امید است تا با تغییرات اعمال شده و تعاملات فزاینده‌ای که در این اتحادیه صورت گرفته شاهد آن باشیم که مجالس دنیا بیش از پیش در امور بین‌المللی تأثیرگذار باشند.

عضو کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس جهانی با اشاره به اهمیت نقش پارلمان‌های در توسعه روابط بین کشورها، گفت: مجالس کشورها برآمده از دل ملت‌ها هستند و همین عامل باعث می‌شود تا دیپلماسی پارلمانی،‌ زمینه‌ای برای گفتگوی بین ملت‌ها در راستای توسعه تعاملات بین دولت‌ها باشد.

وی ادامه داد: کشورهای دنیا در مناطق مختلف گاه با مشکلات و مناقشاتی روبرو هستند که با استفاده از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی امکان رفع این مسائل وجود دارد.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس نقش جمهوری اسلامی ایران در معادلات بین‌المللی و منطقه‌ای را مهم و حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور امن و باثبات منطقه با ظرفیت‌های خود می‌تواند نقشی مهم در رفع مشکلات منطقه داشته باشد.

گابریلا کوئواس بارون نیز در این دیدار گفت: حضور مجلس شورای اسلامی در قالب اتحادیه بین المجالس جهانی همواره با حرکت رو به رشدی همراه بوده است به نحوی که در حال حاضر دو نفر از نمایندگان این کشور از جمله کاظم جلالی در ساختار هیات رئیسه این اتحادیه صاحب کرسی هستند و اقدامات بسیار مؤثر و ارزشمندی را در جهت پیشبرد صلح، امنیت و ثبات در سراسر جهان انجام می دهند.

وی در انتها نقش مهم و أساسی حمایت نمایندگان سراسر جهان در ایجاد صلح جهانی را یادآور شد و گفت: رییس مجلس ایران و آقای جلالی نقش مهمی را در شکل‌گیری چندجانبه‌گرایی در اتحادیه بین‌المجالس جهانی و پیشبرد و پشتیبانی امور این اتحادیه داشته‌اند و از جمهوری اسلامی ایران درخواست گسترش و تداوم این سیاست را داریم./

نظرات کاربران

Parameter:417201!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون