صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
404227 1398/02/11
0.0 (0)

مرادی تاکیدکرد:

تورهای خالی صیادان سنتی با جولان کشتی‌های صنعتی

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه تورهای خالی صیادان سنتی با جولان کشتی های صنعتی، عرصه را برای ماندگاری صیادان بومی در دریا تنگ کرده است،گفت: سازمان شیلات به داد صیادان سنتی برسد.

احمد مرادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره صید ماهی توسط کشتی های صنعتی،گفت: صید ماهی توسط کشتی های صنعتی و ترال،  اقتصاد صیادان بومی را هدف گرفته است بنابراین وزارت کشاورزی و سازمان شیلات الزامی است که با برنامه ریزی اصولی اقدامات اساسی در این راستا بردارند.

  طرح سوال از حجتی برای  صید کشتی های صنعتی در سواحل هرمزگان

نماینده مردم بندر عباس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان شیلات اقدام اساسی برای جلوگیری از صید ماهی توسط کشتی های صنعتی نکرده است تصریح کرد: طرح سوال  از  حجتی برای صید کشتی های صنعتی در سواحل  هرمزگان  در  جریان است.

مرادی افزود: حمایت از مرزداران و ساحل نشینان با توجه به شرایط اقتصادی کشور الزامی است که در اولویت قرار گیرد تا بتوان اقتصاد صیادان و مرزنشینان را ساماندهی کرد.

هزینه های بالای سوخت از  دغدغه های اساسی صیادان  است

وی ادامه داد: هزینه های بالای سوخت از دیگر دغدغه های اساسی صیادان است و این در حالی است که نرخ تجهیزات صیادی نیز بسیار بالا است و کمبود صید نیز در این راستا مزیت بر علت شده است.

سازمان شیلات به داد صیادان سنتی برسد

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه اقتصاد صیادان سنتی  با صیدهای گسترده ماهی توسط کشتی های صنعتی به شدت در خطر است  افزود: سازمان شیلات به داد صیادان سنتی برسد زیرا اقتصاد صیادان بومی بطور مستقیم با صید ماهی در ارتباط است.

توقف صیادی سنتی به منزله ای  افزایش رشد حاشیه نشینی  در کلان شهرها

 عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآورشد:  توقف صیادی سنتی به منزله ای  افزایش رشد حاشیه نشینی درکلان شهرها است و این در  حالی است که با  اتکا به اقتصاد دریا محور می توان برای بسیاری از  افراد  اشتغال پایدار ایجادکرد.

پایان پیام

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:404227!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین