صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

432552 1398/07/12 00:27:27
0.0 (0)

هاشمی تختی نژاد با تاکید بر اینکه بنادر به کشورهای خارجی واگذار نمی‌شود؛

تلاش هند، روسیه و چین برای سرمایه گذاری در حوزه بنادر

رئیس کمیته بنادر کمیسیون عمران مجلس گفت: این موضوع بارها مطرح شده که در رابطه با سرمایه گذاری کشورهای خارجی در حوزه بنادر، واگذاری این مناطق در میان نیست، بلکه قرار است در صورت انعقاد قرارداد، همکاری میان دو کشور برای توسعه بنادر صورت گیرد.

حسین هاشمی تختی نژاد رئیس کمیته بنادر کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برنامه ریزی کشورهای خارجی برای سرمایه گذاری در حوزه بنادر ایران، گفت: به نظر من در شرایط کنونی کشورهای خارجی به این نتیجه رسیده اند که تحریم ها دیگر اثر چندانی در اقتصاد ایران نخواهد داشت و شاهدیم که به تدریج کشورها پیشنهادات خود را برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصاد کشورمان از جمله بنادر مطرح می کنند.

حسین هاشمی تختی نژاد در بازدید از غرفه خبرگزاری خانه ملت

اقتصاد کشور در سال آینده با رشد قابل قبولی همراه خواهد شد

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیش بینی من این است که اقتصاد کشور در سال آینده با رشد قابل قبولی همراه خواهد شد که حوزه بنادر نیز از این روند مستثنی نخواهد بود.

تلاش کشورهای هند، روسیه و چین برای سرمایه گذاری در حوزه بنادر

قطعا ایران از سرمایه گذاری کشورهای خارجی در حوزه های اقتصادی از جمله بنادر استقبال می کند، اما مهم ترین اولویت در این رابطه تأمین منافع کشور در زمان انعقاد قراردادها است، از این رو نباید به خاطر برخی تحریم ها، هر گونه قراردادی را قبول کنیم

وی با اشاره به تلاش کشورهای هند، روسیه و چین برای سرمایه گذاری در حوزه بنادر، گفت: قطعا ایران از سرمایه گذاری کشورهای خارجی در حوزه های اقتصادی از جمله بنادر استقبال می کند، اما مهم ترین اولویت در این رابطه تأمین منافع کشور در زمان انعقاد قراردادها است، از این رو نباید به خاطر برخی تحریم ها، هر گونه قراردادی را قبول کنیم.

بنادر به کشورهای خارجی واگذار نمی شود/ همکاری با سرمایه گذاران خارجی برای توسعه بنادر

هاشمی تختی نژاد تصریح کرد: این موضوع بارها مطرح شده که در رابطه با سرمایه گذاری کشورهای خارجی در حوزه بنادر، واگذاری این مناطق در میان نیست، بلکه قرار است در صورت انعقاد قرارداد، همکاری میان دو کشور برای توسعه بنادر صورت گیرد.

رئیس کمیته بنادر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،گفت: قطعا مجلس روند انعقاد قراردادهای سرمایه گذاری در حوزه بنادر را با دقت بررسی و رصد می کند و به طور حتم هر گونه سرمایه گذاری باید در راستای تأمین منافع ملت و کشور باشد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:432552!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون