صفحه اصلی » پروفایل فراکسیون » اخبار فراکسیون

435261 1398/04/31 00:00:00
0.0 (0)

کوچکی نژاد در تشریح عملکرد فراکسیون "میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی":

تلاش برای برطرف کردن مشکلات ایجاد وزارتخانه میراث فرهنگی

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: برطرف کردن مشکلات برای ایجاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و به تصویب رسیدن آن از اهداف مهم فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی ، جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح عملکرد فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: این فراکسیون یک فراکسیون محوری است که از مجلس‌های مختلف و از قبل وجود داشته است؛ به عنوان مثال وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از مباحثی بود که در زمان تنظیم قانون برنامه ششم  احکام خوبی برای این سازمان آوردیم.

انسجام دستگاهی در بخش گردشگری یکی از تلاش‌های فراکسیون

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: انسجام دستگاهی در بخش گردشگری و فعال کردن بخش خصوصی و نظارت بر بخش خصوصی و منعکس کردن آن به دولت از کارهایی بود که انجام دادیم همچنین در تنظیم بودجه نگاه به بخش خصوصی گردشگری مثل هتلداری را نیز در این فراکسیون پیگیری کردیم.

تصویب وزارت گردشگری از اهداف فراکسیون میراث فرهنگی است

وی افزود: نمایندگان به دلیل اینکه نمایندگان بسیار مشغول هستند و سر آنها شلوغ است، شاید با درصد پایینی توانستند به اهداف این فراکسیون برسند. یکی از این اهداف وزارت بود که هفته گذشته تصویب شد و ایراد آن در شورای نگهبان برطرف شد و کار بزرگی است که انجام شده چراکه تحت نظارت مجلس می‌شود و مجلس می تواند آن را در بودجه و بخش‌های دیگر فعال کند.

فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یکی از بحث‌های جدی و محوری کشور است

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: معتقد هستم که این فراکسیون یکی از بحث‌های جدی و محوری کشور است چراکه مباحث را در زمینه فرهنگ، اقتصاد، اجتماعی، تبادلات مردم کشورهای مختلف دنیا در حوزه وزارت خارجه، نیروی انتظامی و وزارت اقتصاد باید مورد پیگیری قرار داد.

نمایندگان به حوزه گردشگری بسیار علاقمندند

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه جلسات بسیاری را با وزیر امورخارجه داشتیم و به دنبال فراهم کردن بسترهای  بیشتر هستیم، اظهار داشت: به زودی نشست‌هایی را نیز با بخش خصوصی و با دیگر مراکز داریم و نمایندگان نیز در این بخش بسیار فعال و به حوزه گردشگری بسیار علاقمند هستند.

نظرات کاربران

Parameter:435261!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون