صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
409106 1398/02/21
0.0 (0)

حمید گرمابی:

تفکیک وزارت صنعت در شرایط کنونی پاسخگوی نیاز بازار نیست

یک نماینده مجلس معتقد است که جداسازی بازرگانی از وزارت صنعت سبب چابک تر شدن این بخش می گردد اما در شرایط فعلی که دغدغه کنترل بازار و کالای اساسی وجود دارد، تفکیک این دو پاسخگوی وضعیت بازار نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حمید گرمابی گفت: در ابتدا به نظر می رسید طرح جداسازی بخش بازرگانی از وزارت صنعت معدن تجارت سبب چابک تر شدن این بخش می گردد اما در شرایط فعلی که دغدغه کنترل بازار و کالای اساسی وجود دارد ، با تفکیک این دو ، وزارت صنعت و معدن پاسخگوی وضعیت بازار نخواهد بود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر وزارت جدید بازرگانی هم هنوز به کار خود مسلط نشده و آماده سازی بر اساس طرح پیشنهادی 6 ماه زمان لازم دارد.

وی دلیل مخالفت با این طرح را ناشی از نگرانی وضعیت بازار در طول 6 ماه ذکر شده دانست و گفت : راه حل ناکارآمدی این وزارتخانه را باید در جای دیگر جز طرح تفکیک جستجو کرد چرا که در کشورهای توسعه یافته هر دو مدل عملکرد خوبی دارند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به پروژه دولت الکترونیک اشاره کرد و گفت : شاید اتمام این پروژه بتواند در حل مشکلات ارتباط وزارتخانه ها موثر باشد اما مطمئنا انتزاع نمی تواند کارگشا باشد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:409106!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین