صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » گزارشات کمیسیون
در جلسه کمیسیون انرژی صورت گرفت:

تعیین ‌تکلیف سوال نمایندگان از زنگنه درباره محکومیت ایران در پرونده گازی ترکمنستان

کمیسیون انرژی سوال ۲۱ نماینده از وزیر نفت درخصوص محکومیت ایران در پرونده و قرارداد گازی با ترکمنستان را تعیین تکلیف کرد که  براین اساس هیچ یک از سوالات جهت بررسی بیشتر به صحن علنی ارجاع نشدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه امروز (سه شنبه 26  شهریورماه) کمیسیون انرژی مجلس با حضور مسئولان اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی در به منظور ارائه گزارشی از فعالیت‌های‌ آنها برگزار شد.

همچنین در جلسه امروز سوال 21 نفر از نمایندگان از بیژن زنگنه وزیر نفت درخصوص محکومیت ایران در پرونده و قرارداد گازی ترکمنستان تعیین تکلیف شد که در این خصوص دو سوال به کمیسیون واصل شده بود.

براساس این گزارش؛ نامه اول توسط سید محسن دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس نگاشته شده بود که باتوجه به توضیحات وزیر نفت در جلسه کمیسیون و حضور در جلسات کارشناسی وزارت نفت، از توضیحات آقای وزیر قانع شده ولذا درخواست کرد؛ سوال به صحن علنی ارجاع نشود.

همچنین نامه دوم توسط 12 نفر از دیگر نمایندگان سوال‌کننده به کمیسیون ارسال شده است، در این نامه خطاب به رئیس کمیسیون انرژی نوشته شده است با توجه به کسب اطلاع از توضیحات وزیر نفت در جلسه کمیسیون، نمایندگان سوال‌کننده از پاسخ‌های وی قانع نشدند و خواستار ارجاع سوال به صحن علنی هستند.

براساس آیین نامه رئیس کمیسیون، قانع شدن دهنوی از توضیحات وزیر نفت را کافی دانست به همین دلیل قانع نشدن سایر نمایندگان سوال‌کننده، حقی به منظور ادامه بررسی سوال یا ارجاع آن به صحن برای آن‌ها ایجاد نمی‌کند و لذا سوال به صحن علنی ارجاع نمی‌شود.

نظرات کاربران

Parameter:462873!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون