صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » گزارشات کمیسیون

462686 1399/06/23 20:08:00
0.0 (0)

در نشست کمیسیون انرژی انجام شد؛

تعیین اولویت‌های کمیسیون انرژی؛ از مهار خام فروشی تا بهینه‌سازی مصرف انرژی

کمیسیون انرژی مجلس کاهش خام فروشی، توسعه و تکمیل زنجیره ارزش، اصلاح الگوی مصرف و بهینه سازی مصرف انرژی و غیره را به‌عنوان اولویت‌های کمیسیون مصوب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه امروز (یکشنبه 23 شهریورماه) کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی برگزار شد که در این نشست مشاوران کمیسیون انتخاب و اولویت‌های آن تصویب شد.

گفتنی است؛ مشاوران کمیسیون طبق دستورالعمل اعلامی ازسوی هیات رئیسه مجلس انتخاب شدند، ابتدا طی یک نظرخواهی از اعضای کمیسیون، 57 نفر داوطلب به هیات رئیسه کمیسیون پیشنهاد شدند، در مرحله بعد با تشکیل کمیته‌ای 3 نفره ازسوی هیات رئیسه کمیسیون، به این افراد براساس شاخص‌ها امتیاز داده‌ شد که از میان آن‌ها 15 نفر به صحن کمیسیون معرفی شدند و در ادامه با رای نمایندگان از میان آن‌ها 10 نفر انتخاب شده و به هیات رئیسه مجلس معرفی می‌شوند. هیات رئسیه نیز به زودی از میان آن‌ها 5 نفر را به عنوان مشاوران کمیسیون انرژی معرفی می‌کند. 

به گزارش پارلیران؛ همچنین اولویت‌های کمیسیون انرژی نیز در این جلسه مصوب شد و براین اساس اولویت‌های کمیسیون در حوزه های تدوین و مصوب شد که عبارتند از: حوزه کاهش خام فروشی، توسعه و تکمیل زنجیره ارزش، حوزه اصلاح الگوی مصرف و بهینه سازی مصرف انرژی، حوزه تولید و طرح‌های توسعه‌ای عرضه انرژی با ملاحظه بهره‌وری، حوزه توسعه فناوری‌های دانش بنیان و کسب و کارهای نوپا، حوزه حکمرانی، اصلاح ساختار و مدیریت دارایی‌ها، حوزه دیپلماسی انرژی و امور بین‌الملل و تقویت توانمندی هسته‌ای کشور و گسترش کاربردهای مختلف آن در زندگی مردم.

نظرات کاربران

Parameter:462686!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون