صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
لطفی با پیشنهاد کاهش تعطیلات نوروزی مطرح کرد:

تعطیلات نوروز از 13 به 5 روز کاهش پیدا کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از تعطیلات 13 روزه ایام عید گفت: عدم تقسیم بندی مناسب ایام تعطیل در کشور حجم مسافرت‌ها را به شکل قابل توجهی افزایش داده است.

حسن لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزارى خانه ملت؛ در رابطه با  افزایش تصادفات جاده‌ای گفت: ایران در حال حاضر یکی از کشورهایی است که بیشترین تلفات رانندگی را به خود اختصاص داده است؛ اگرچه برخی از تصادفات به خاطر عدم توجه رانندگان به قوانین صورت می گیرد ولی غیراستاندارد بودن برخی از جاده‌ها و خودروهای تولید داخل مزید بر علت شده است.

ضرورت شناسایی نقاط حادثه خیز برای کاهش تلفات رانندگی

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از اینکه برخی از مسیرها و جاده‌های کشور بسیار نا ایمن و پرخطر هستند، گفت: به علت عدم کیفیت برخی از جاده ها، عدم وجود گاردریل ها و ...  روزانه ده ها نفر جان خود را از دست می دهند بهتر است برای کاهش آمار تلفات رانندگی، نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای شناسایی و وضعیت ایمنی آن را مورد توجه قرار گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی  مجلس، با تاکید بر بهسازی جاده‌های کشور، تصریح کرد: متاسفانه برخی از جاده ها به دلیل باریک بودن باعث بروز تصادف و سانحه می شوند که برای کاهش آمار تصادفات بهسازی جاده های کشور حائز اهمیت است.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ایجاد بزرگراه برای کاهش تصادفات جاده ای تاکید کرد و گفت: ایجاد بزرگراه برای کاهش سوانح در نقاط حادثه خیز بسیار ضروری و لازم است.

فوت 16 هزار و معلولیت 30 هزار نفر در سال بر اثر تصادفات جاده‌ای 

این نماینده مردم در مجلس دهم  با بیان اینکه در حال حاضر سالانه حدود 16 هزار نفر بر اثر تصادفات جاده‌ای فوت و 60 هزار نفر معلول می‌شوند، اظهار کرد: خطاهای انسانی یکی از عوامل بسیار مهم در بروز حوادث جاده‌ای است، معتقدم توسعه و آموزش فرهنگ رانندگی به خصوص در میان رانندگان جوان‌تر می‌تواند تاثیر مثبتی بر کاهش آمار تصادفات داشته باشد.  

تعطیلات نوروز از 13 روز به 5 روز کاهش پیدا کند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان انیکه پیشنهاد می‌شود تعطیلات نوروز از 13 به 5 روز کاهش یابد، ادامه داد:  عدم تقسیم بندی مناسب ایام تعطیل در کشور حجم مسافرت‌ها را به شکل قابل توجهی افزایش داده است. اگر تعطیلات نوروز به 5 روز کاهش پیدا کند بی تدید از شوغی معابر و ترافیک  و رانندگی کاسته می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از تعطیلات 13 روزه ایام عید گفت: تعطیلات باید در طول فصل‌ها تقسیم شده و تدارک مسافرت نیز در ایام پیش‌بینی شود، تا مردم با آرامش و برنامه‌ریزی بهتر سفر کنند./

پایان پیام  

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:395571!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون