صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
394763 1397/12/23
0.0 (0)

ساری به خانه ملت خبر داد:

تعداد تلفات و زخمی‌های حادثه نشت گاز در آزادراه اهواز - بندرماهشهر؛ 10نفر

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس توضیحاتی درباره حادثه نشت گاز در آزادراه اهواز -بندرماهشهر توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به‌دنبال وقوع حادثه انفجار خط لوله گاز امروز(پنج‌شنبه 23 اسفندماه) حدود ساعت 11 صبح، به دلیل نشت گاز در آزادراه اهواز به بندرماهشهر، خبرنگار خانه ملت پیگیر تلفات، خسارات و دلایل وقوع این حادثه از علی ساری نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شد. وی که در حال بازدید میدانی از منطقه حادثه دیده است اطلاعات تکمیل را در اختیار خانه ملت قرار داد.

علی ساری در گفت‌‍وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: به‌دنبال بازدید میدانی از محل وقوع حادثه و صحبت با مسئولان امدادرسان مطلع شدیم؛ متاسفانه طبق آخرین خبر رئیس اورژانس خوزستان تعداد کشته‌ها 4نفر و تعداد زخمی‌ها 6 نفر هستند که سوختگی دو نفر از آن‌ها عمیق است اما اطلاعات بیمارستانی می‌گوید؛ حال اکثر این عزیزان زخمی مساعد است و ان‌شاءالله به زودی سلامت کامل خود را به دست خواهند آورد.

حادثه انفجار لوله گاز اهواز به بندرماهشهر

در کنار خط انتقال لوله گاز آسیب دیده، خطوط فشار قوی برق وجود دارد

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جاده خروجی اهواز به سمت مسیر رامهرمز حادثه روی خط انتقال گاز مربوط به یکی از شرکت‌های مناطق نفت‌خیز جنوب ( واحدهای 700 و 800) رخ داده، این درحالی است که در کنار این خط انتقال لوله گاز خطوط فشار قوی برق نیز وجود دارد.

هنوز تا این لحظه خاموشی در منطقه اتفاق نیفتاده است

وی در ادامه توضیح داد: خطوط فشار قوی و خط 2مداری با 201 کیلو ولت که از پُست برق اهواز2 به سمت پُست برق مارون و امیدیه می‌رود با شماره 816838 و خط تک‌مداری 132 کیلوولتی که از پست برق اهواز1 به سمت پست برق مارون می‌رود به دلیل قرار گرفتن در کنار خط لوله گاز نشت کرده، آسیب و خسارت دیده‌اند اما خوشبختانه علیرغم آسیب دیدن این دو خط فشار قوی برق به دلیل وجود رینگ‌های مختلف در شبکه برق ملی خاموشی در منطقه تا این لحظه اتفاق نیفتاده و برق‌رسانی از طریق سایر رینگ‌های دیگر در حال انجام است.

حادثه انفجار لوله گاز اهواز به بندرماهشهر

مشکل ایجاد شده برای خطوط برقی تا فردا حل خواهد شد

ساری با بیان اینکه خط 33 ولت شرکت ملی برق نیز در پی این حادثه آسیب دیده است البته این آسیب‌ها جزئی است و تا فردا قابل حل خواهد بود، اظهار کرد: مسئولان شرکت برق منطقه، شرکت توزیع و شرکت برق مناطق نفت‌خیر در منطقه حادثه حضور یافته و در حال بررسی و پیگیری اتفاق هستند.

حادثه انفجار لوله گاز اهواز به بندرماهشهر

خط گازی آسیب دیده مسیر اصلی انتقال تغذیه گاز شرکت گازی است

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آتش‌سوزی نیز به طور کامل مهار شده است، ادامه داد: حدود 20 متر از خط انتقال گاز بر اثر انفجار تقریبا به طورکامل آسیب دیده و هنوز زمان دقیق رفع مشکل این خط گازی مشخص نیست و با توجه به اینکه مسیر اصلی تغذیه گاز شرکت گازی است باید در نخستین فرصت نسبت به رفع آسیب اقدام کرد.

حادثه انفجار لوله گاز اهواز به بندرماهشهر

علت حادثه هنوز  مشخص نیست/منطقه آلوده به گاز بوده

این نماینده مجلس بیان کرد: علت حادثه هنوز مشخص نیست اما به طورحتم منطقه‌ای-که جرقه به هر دلیلی زده شده- آلوده به گاز بوده است و نشتی در خط گاز وجود داشته که این حادثه به وقوع پیوسته است.

هنوز ارزیابی ریالی خسارت زود است

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی در مورد میزان خسارت وارده، توضیح داد: خط 230 کیلو ولت برق، خط 132 ولت برق و یک تا دو فاز مربوطه در حد فاصل دو دکل فشار قوی برق آسیب دیده‌اند، اما طبق ارزیابی گروه تعمیراتی و فنی مستقر در مجل تا فردا آسیب‌ها رفع خواهد شد و خط انتقال گاز نیز حدود 20 متری آسیب دیده است که باید تعمیر شود اما ارزیابی ریالی خسارت هنوز زود است.

حادثه انفجار لوله گاز اهواز به بندرماهشهر

خط انتقال گاز آسیب دیده شهری نبوده

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین گفت: خط انتقال گاز شهری آسیب دیده شهری نبوده بلکه خط انتقال گاز مربوط به شرکت گازی واحدهای 700 و 800، مناطق نفت‌خیز بوده است./

پایان پیام    

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:394763!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین