صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
396648 1398/01/21
0.0 (0)

پاپی زاده مطرح کرد؛

تصویب پیشنهاد ایران در کمیته توسعه پایدار ، امور مالی و تجاری بین المجالس جهانی

نماینده ایران در کمیته توسعه پایدار و امور تجاری بین المجالس جهانی، پیشنهاد ایران در کمیته توسعه پایدار و امور تجاری بین المجالس جهانی مبنی بر لزوم تاکید بر رعایت حقوق کشورها در تجارت آزاد و عادلانه را مطرح کرد که با رأی اعضا به تصویب رسید.

عباس پاپی  زاده   در نشست کمیته توسعه پایدار و امور تجاری صد و چهلمین اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) پیشنهادی در خصوص رعایت حقوق کشورها در تجارت آزاد و عادلانه مطرح کرد که با رأی اعضای کمیته به تصویب رسید.

وی با تاکید بر اینکه سازمان ملل برای دفاع از حقوق کشورهای عضو خود باید با اقدامات یکجانبه سیاسی و اقتصادی برخی کشورهای قدرتمند علیه سایر کشورها اقدام کند، گفت: باید سازمان ملل تمهیداتی اتخاذ نماید تا از اقدامات خصمانه تجاری یا مالی و بانکی کشورهای قدرتمند جلوگیری شود.

پاپی زاده اضافه کرد: این پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران در حالی مورد تصویب قرار گرفت که بیش از 40 سال ایران و برخی کشورهای جهان از سوی آمریکا مورد بدترین تحریم های اقتصادی و تجاری و مالی قرار گرفته است.

عضو کمیته توسعه پایدار ، امور مالی  و تجاری بین المجالس جهانی افزود: عضو با توجه به نفوذ سیاسی و اقتصادی آمریکا در بسیاری از کشورهای عضو IPU تصویب این پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران گام بزرگی جهت همراهی جامعه جهانی با جمهوری اسلامی است./

نظرات کاربران

Parameter:396648!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون