صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

500150 1400/09/21 18:11:00
0.0 (0)

تصویب موادی از طرح به کارگیری و ساماندهی کارکنان دستگاه‌های اجرایی

اعضای کمیسیون اجتماعی موادی از طرح به کارگیری و ساماندهی کارکنان دستگاه‌های اجرایی را بررسی و به تصویب رساندند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون اجتماعی در نشست روز یکشنبه (21 آذر) طرح به کارگیری و ساماندهی کارکنان دستگاه‌های اجرایی را با حضور نمایندگان سازمان اداری و استخدامی کشور، سازمان برنامه و بودجه، دیوان محاسبات، مرکز پژوهش‌های مجلس و سایر دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط در دستور کار کمیسیون قرار دادند.

گفتنی است، در این نشست مواد 5 تا 7 این طرح  مورد بررسی قرار گرفت که بر این اساس در تبصره نخست ماده 5 این طرح آمده است، چنانچه کارکنان غیر رسمی پیش از این در آزمون‌های استخدامی شرکت کرده باشند، به ازای هر سال سابقه 5 درصد به نمره آزمون آن‌ها اضافه شود. در تبصره 2 ماده 5 نیز آمده است نیروهای قراردادی و کارگری که دارای شناسه شغلی نیستند با همین وضع موجود حفظ شوند و در صورت شرکت در آزمون به ازای هر سال 5 درصد به نمره آزمون آن‌ها اضافه شود.

در تبصره 3 ذیل ماده 5 نیز قید شده که اشخاص موضوع ماده 5 این طرح موظف هستند، حسب تعیین سازمان امور استخدامی کشور و برای دستگاه‌های غیرتابعه اداری و استخدامی با نظر بالاترین مقام دستگاه از طریق نشر آگهی آزمون، در آن شرکت کنند تا مراحل استخدامی آن‌ها طی شود.

در تبصره 4 ماده 5 این طرح نیز آمده است افراد بالاتر از 2 سال از کارسنجی مستثنی می‌شوند.

در ماده 6 این قانون نیز آمده است از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون به کارگیری نیرو تحت هر عنوان و هر محلی، ممنوع است و هرگونه پرداختی تصرف در اموال عمومی محسوب می‌شود.

در ماده 7 نیز تأکید شد که سازمان امور استخدامی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلفند نحوه اجرای این قانون را به کمیسیون اجتماعی مجلس، دیوان محاسبات، سازمان برنامه و بودجه و سازمان بازرسی کل کشور ارائه کنند.

گفتنی است، مقرر شد ادامه مواد طرح به کارگیری و ساماندهی کارکنان دستگاه‌های اجرایی در در جلسه روز سه شنبه (23 آذر) بررسی شود.

نظرات کاربران

Parameter:500150!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

شفافیت

بیشتر