صفحه اصلی » قانون گذاری » دستور جلسات کمیسیون ها » هفتگی کمیسیون ها

تصویب طرح تعطیلی روز پنجشنبه در تمام کشور همچون پایتخت

طرح تعطیلی روز پنجشنبه تمام مراکز اداری، آموزشی و قضایی در دیگر استان‌ها و شهرستان‌ها همانند تهران در کمیسیون اجتماعی تصویب شد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی در نشست امروز(دوشنبه 15مهرماه) کمیسیون اجتماعی، رئیس سازمان بهزیستی کل کشور به ارائه گزارش از وضعیت معیشتی، مسکن و بودجه افراد تحت پوشش و پشت نوبتی‌های این سازمان و نحوه ارائه خدمات مشاوره‌ای به آنها پرداخت.

همچنین طرح تعطیلی روز پنجشنبه کلیه مراکز اداری و آموزشی و قضایی در کلیه استان‌ها و شهرستان‌ها همانند تهران از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت با اکثریت آرا به تصویب رسید.

ادامه بررسی طرح اصلاح تبصره ماده (61)قانون مدیریت خدمات کشوری نیز در دستورکار قرار داشت که ماده واحده آن به این نکته اشاره دارد که ایثارگران، جانبازان 25 درصد به بالا و فرزندان شهدا مستثنی هستند، ضمن اینکه فرزندان جانبازان 25 درصد به بالا که تا تاریخ تصویب این قانون از ماموریت آموزشی برخوردار بودند هم می‌توانند ماموریت خود را ادامه دهند.

در ادامه طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی کار مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت به تصویب رسید.

در جریان طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی کار، اصلاحات اعمال شده در آن مطرح شد و مواردی که مورد توافق هر سه ضلع کارگر، کارفرما و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده در کمیسیون نیز تایید شد و مواردی که مورد توافق آنها نبود، رد شد.

در این نشست قبادیان دانا رئیس سازمان بهزیستی کل کشور و معاونانش و نمایندگانی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کارفرمایان و کارگران حضور داشتند.

نظرات کاربران

Parameter:433292!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون