صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار صحن مجلس

496134 1400/06/14 16:52:00
0.0 (0)

تصویب تحقیق و تفحص از سازمان بنادرو دریانوردی در بهارستان

خانه ملتی ها در راستای تحقق شفاف سازی عملکرد مجموعه های دولتی با تحقیق و تفحص از سازمان بنادر موافقت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی؛ نشست علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز(یکشنبه 14 شهریورماه) به ریاست دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و با حضور 211 نفر از نمایندگان  راس ساعت 8 و 6 دقیقه برگزار شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی دستور کار صحن علنی امروز را قرائت کرد که بر اساس آن طرح تقویت امنیت غذایی کشور، طرح ساماندهی صنعت خودرو، اصلاح و و الحاق موادی به قانون نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان، گزارش کمیسیون عمران مبنی بر تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی، گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد بررسی ‌وضعیت صنعت استخراج رمزارزهای جهان روا و غیره در اولویت کاری نمایندگان قرار گرفت.

دکتر محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی، در نطق پیش از دستور خود با اشاره به تشکیل ۲۷۵ جلسه در خانه ملت برای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی گفت: در پیگیری مسائل اساسی مردم مخصوصا مواردی که در زندگی جاری مردم تأثیر مستقیم دارد مانند مقابله با آسیب‌های مرتبط با حوزه سلامت و معیشت ناشی از بیماری کرونا، قیمت ارز، حفظ ارزش پول ملی، تأمین کالاهای ضروری مردم با قیمت مناسب، ثبات اقتصادی و توجه به مناطق محروم در کنار دولت هستیم.(اینجا بخوانید)

بر اساس این گزارش، خانه ملتی ها به منظور افزایش تولید محصولات اساسی کشاورزی و نهاده های دام و طیور و همچنین کاهش پنجاه درصدی (۵۰) نیاز به واردات این محصولات طی یک دوره چهارساله (از سال ۱4۰۱ تا سال ۱4۰۵) اقداماتی از سوی وزارتخانه مذکور صورت خواهد گرفت.

 در ادامه نشست علنی امروز رئیس مجلس شورای با استناد به ماده 90 آیین نامه داخلی قوه مقننه، تقاضای استعفای امیرحسین قاضی زاده هاشمی را اعلام وصول کرد.

پس از بحث و تبادل نظر طولانی مدت در مورد طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی و بررسی پیشنهادات مختلف نمایندگان، رئیس مجلس برای رعایت پروتکل های بهداشتی به منظور مقابله با بیماری کرونا، به مدت ۳۰ دقیقه در صحن علنی تنفس اعلام کرد تا ادامه جلسه علنی رأس ساعت 11 برگزار شود.

در ادامه نشست علنی امروز، علی نیک زادثمرین در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی پیام تسلیت فراکسیون روحانیت در پی درگذشت آیت الله سید محمدسعید حکیم را قرائت کرد.

منتخبان ملت در جریان بررسی طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی با تبصره 4 ماده 6 این طرح موافقت کردند که بر اساس آن شرایط برخورداری کشاورزان و کارفرمایان کشاورزی از معافیت حق بیمه سهم کارفرما تعیین شد.

در ادامه نشست امروز سارا فلاحی نماینده ایلام، ایوان، چرداول، مهران و ملکشاهی و سیروان، علیرضا شهبازی نماینده نهاوند، سید کریم حسینی نماینده اهواز، عبدالناصر درخشان نماینده ایرانشهر و عباس گودرزی نماینده بروجرد در مجلس به بیان دغدغه های و ایراد نطق میان دستور خود پرداختند.

 پس از پایان نطق نمایندگان علی نیک زادثمرین درخواست جمعی از نمایندگان استان کردستان در مجلس در خصوص توجه دولت و وزارت راه و شهرسازی به استان‌های محروم خصوصا شهرستان‌های مریوان و سروآباد در کردستان را قرائت کرد.

همچنین نایب رییس قوه مقننه در ادامه پیام نمایندگان استان آذربایجان شرقی در راستای دریافت مدال طلای مسابقات پارالمپیک اصغر عزیزی را قرائت کرد.

در ادامه نشست علنی امروز خانه ملت، نمایندگان به بررسی گزارش تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی پرداختند که این امر مورد موافقت قرار گرفت که نحوه و کیفیت برگزاری جلسات شورای عالی سازمان، بررسی چگونگی پرداخت پاداش های سالیانه، بررسی سفرهای خارجی مدیران سازمان، بررسی عملکرد مالی و اجرایی سازمان در حفظ و حراست بیت المال، نحوه واگذاری اراضی ۲۴۰۰ هکتاری پس کرانه بندرشهیدرجایی و غیره از جمله محورهای تحقیق و تفحص است.

طرح احیای تبصره 4 ماده 31 قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، طرح منع تصرف، تخریب و تغییر کاربری بقاع متبرکه، طرح اصلاح مواد 16 و 17 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، طرح اصلاح فصل 9 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، طرح اصلاح ماده 155 قانون آیین‌نامه داخلی مجلس و طرح الحاق یک ماده به قانون حمایت قضایی و بیمه‌ای از مأموران یگان حفاظت از محیط زیست و جنگلبانی اعلام وصول شد.

 علی نیک زادثمرین زنگ پایان نشست علنی امروز (یکشنبه 14 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی را ساعت 12 و 35 دقیقه به صدا درآورد.

نظرات کاربران

Parameter:496134!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون