صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
409222 1398/02/22
0.0 (0)

کرد:

تصمیم‌گیری‌های وزارت تعاون کُند و بر اساس مصلحت‌اندیشی صورت می‌گیرد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد از تاخیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در انتخاب رئیس سازمان تامین اجتماعی تاکیدکردکه تصمیم‌گیری‌های این وزارتخانه کُند و براساس مصلحت‌اندیشی صورت می‌گیرد.

علی کرد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اداره شرکت‌های شستا و سازمان تامین اجتماعی مطلوب نبوده است، گفت: سازمان تامین اجتماعی بعد از درگذشت دکتر نوربخش تاکنون با سرپرست اداره شده، و این در حالی است که اختیارات سرپرستی محدود بوده به همین دلیل انگیزه کافی برای ادامه فعالیت ندارد.

مردم در ارتباط با نحوه فعالیت تامین اجتماعی با مشکل مواجه هستند

نماینده مردم خاش، نصرت آباد، میرجاوه، کورین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون مردم در ارتباط با نحوه فعالیت سازمان تامین اجتماعی با مشکل مواجه شده‌اند، چرا که قوانین را به خوبی اجرا نکرده و شفاف عمل نمی‌کند و به مردم نیز پاسخگو نیست.

وی تصریح کرد: یکی از اشکالاتی که به عملکرد سازمان تامین اجتماعی وارد بوده، این است که ساختار آن متناسب با بافت اجتماعی کشور، درآمدهای موجود و اوضاع مملکت نبوده و برای اجرای قوانین نیز آئین‌نامه‌های لازم را به موقع تدوین نمی‌کند.

ریاست سازمان تامین اجتماعی باید به سرعت تعیین تکلیف شود

کرد افزود: انتخاب ریاست سازمان تامین اجتماعی باید به سرعت صورت گرفته و این بخش تعیین تکلیف شود، ضمن اینکه رئیس این سازمان باید از میان کارکنانی از آن که دارای مدرک پزشکی، تجربه کافی و شان مدیریت باشند، انتخاب شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: یکی از مشکلات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این است که تصمیم‌گیری‌های آن کُند و بر اساس مصلحت‌اندیشی صورت می‌گیرد، در حالی که زمامداری و اداره یک وزارتخانه با مصلحت‌اندیشی امکانپذیر است، بلکه به قاطعیت و شجاعت همراه با انجام کار کارشناسی و تشخیص خادم از فردی که انگیزه خدمتگزاری ندارد، نیاز دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: امیدواریم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بعد از برگزاری نشست‌های طولانی‌ مدت و راهکارهایی که به وی ارائه دادیم، اصلاح کامل در تمام سازمان‌ها و بخش‌های زیرمجموعه این وزارتخانه را در دستورکار خود قرار دهد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:409222!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین