صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

500070 1400/09/21 22:00:00
0.0 (0)

تشکیل کمیته‌ای برای بررسی تخصصی‌تر طرح بیمه پرداخت خسارت عوارض ناشی از درمان

اعضای کمیسیون بهداشت ودرمان با تشکیل کمیته‌ای برای بررسی تخصصی‌تر طرح بیمه پرداخت خسارت عوارض ناشی از درمان موافقت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون بهداشت ودرمان در نشست روز یکشنبه (21 آذرماه ) گزارش رئیس کمیته سلامت الکترونیک کمیسیون را استماع کردند.

گفتنی است، کمیته جمعیت کمیسیون بهداشت با حضور معاونان وزیر بهداشت برگزار و طرح دو فوریتی اصلاح ماده 27 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پیشنهاد و تاکید شد که تسهیلات جدید در دولت اجرایی خواهد شد و نیازی به اجرای این طرح نیست بنابراین به دلیل عدم تطابق نام با مواد طرح رد شد و البته پیشنهاد شد مواد مذکور در طرح توسط دولت برای اصلاح آیین نامه‌های وزارت بهداشت در زمینه رفع تبعیض میان دانش آموختگان رشته های تخصصی و دوره های مرتبط پزشکی عادلانه به آنها ارائه شود.

استماع گزارش رئیس انجمن پیوند کلیه ایران در مورد افزایش پیوند کلیه از اهداکننده زنده دیگر دستور کار کمیسیون بهدشات بود. رئیس انجمن پیوند کلیه گفت: مسائل و مشکلات موجود در مورد بحث پیوند کلیه بررسی و با توجه به هزینه‌های بالای دیالیز پیشنهادات زیادی توسط نمایندگان، مسئولان وزارت بهداشت و انجمن پیوند کلیه ارائه و مقرر شد پیشنهادات دقیق‌تر به کمیسیون ارسال شود تا از وزارت خانه پیگیری و راهکارهای حل مشکل عملیاتی شود.

نمایندگان در نشست روز یکشنبه طرح بیمه پرداخت خسارت عوارض ناشی از درمان را بررسی کردند و پس از بحث و گفت و گوهای صورت گرفته در نهایت مقرر شد کمیته ای متشکل از مرکز پژوهشهای مجلس، دبیر شورای عالی بیمه، وزارت بهداشت، بیمه سلامت و مرتضی خاتمی رئیس کمیته طرح ها و لوایح کمیسیون و طراح طرح تشکیل و در جلساتی طرح به صورت دقیق بررسی تا بر اساس آن تصمیم بر تصویب یا رد آن گرفته شود.

بر اساس این گزارش، با رای اعضای کمیسیون بهدشات و درمان علی اصغر باقرزاده نماینده مردم بابلسر و فریدوکنار، سیدجلیل میرمحمدی میبدی نماینده مردم تفت و میبد و سیدمرتضی خاتمی نماینده مردم ماهنشان، ایجرود و دهستان های بوغداکندی و قلتوق برای حضور در کمیسیون تلفیق انتخاب شدند.

نظرات کاربران

Parameter:500070!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

شفافیت

بیشتر