صفحه اصلی » نظارت » اصل نودم
1397/09/10
0.0 (0)

پارسایی خبر داد:

تشریح جزئیات جلسه کمیسیون اصل نود با دکتر لاریجانی در مورد پرونده خانه های میراثی شیراز

سخنگوی کمیسیون اصل نود از جلسه هیات رئیسه و کمیته فرهنگی این کمیسیون با رئیس مجلس خبر داد و گفت: پرونده تخریب خانه های میراثی شیراز در این جلسه واکاوی و رئیس مجلس بر حل و فصل مسئله بر مبنای قانون و مذاکره تاکید کرد.

بهرام پارسایی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیح جلسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: هیات رئیسه کمیسیون اصل نود و اعضای کمیته فرهنگی این کمیسیون در حضور دکتر لاریجانی به بررسی پرونده های در دستور پرداختند و با توجه به حساسیت پرونده ها مقرر شد تا جلسات با رئیس مجلس به صورت مستمر برگزار شود.

واکاوی پرونده تخریب خانه های میراثی در شیراز در حضور رئیس مجلس

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گزارش جامعی از پرونده تخریب خانه های میراثی شیراز در مورد بازدیدها، دیدار و جلسات با مسئولان مربوط استانی و نحوه تعامل مسئولان با نمایندگان در این جلسه ارائه شد. رئیس مجلس که خود عضو ثابت کمیسیون اصل نود است با یادآوری جایگاه مجلس و کمیسیون بر موظف بودن تمامی مسئولین و مدیران به همکاری و توجه به خواست کمیسیون تذکر دادند.

وی افزود: در جریان ارائه گزارش در مورد حساسیت موضوع و همچنین در مورد حاشیه های ایجادشده پرونده خانه های میراثی در شیراز نیز گزارش جامعی به رئیس مجلس داده شد و مقرر شد موضوع در جلسه ای در حضور ریاست محترم قوه قضائیه نیز مطرح شود.

 

تاکید رئیس مجلس بر جلوگیری از تخریب خانه های میراثی شیراز و برگزاری جلسه با تولیت شاهچراغ

پارسایی در ادامه یادآور شد: دکتر لاریجانی در مورد گزارش مذکور نیز بر اجرای قانون و تعامل دوسویه با آستان شاه چراغ تاکید کردند. وی همچنین از عدم جدیت کافی مدیریت سیاسی، اجرایی و قضایی استان و مدیریت شهری شیراز بر پیشگیری و رسیدگی موضوع تخریب خانه های تاریخی، گزارش کمیته را قابل قبول دانستند و اذعان داشتند که موضوع در فضای حمایتی و در راستای اجرای قانون و جلوگیری از تخریب باید حل و فصل شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رئیس مجلس همچنین تاکید کردند تا کمیسیون اصل نود در مورد پرونده خانه های میراثی در شیراز کار خود را ادامه داده و با تولیت آستان شاه چراغ جلسه داشته باشد تا مسئله در مسیر درست و قانونی حل شود تا ضمن جلوگیری از تخریب طبق قانون در مورد خانه های تخریب شده و حواشی ناشی از آن مثل پرونده های قضایی شکل گرفته تصمیم گیری شود.

وی ضمن اعلام دعوت آستان شاهچراغ از کمیسیون اصل نود برای تعامل و بازدید مجدد یادآور شد پیشنهاد گردیده است جلسه ای در کمیسیون اصل نود متشکل از ریاست محترم مجلس شورای اسلامی، هیات رئیسه و کمیته فرهنگی کمیسیون اصل نود، مسئولان قضایی کشوری و استانی، تولیت آستان احمد بن موسی(ع)، استاندار، روسای ملی و استانی سازمان میراث فرهنگی، شهردار، شورای شهر برای رسیدگی به گزارشات تهیه شده کمیسیون در بازدیدهای به عمل آمده و       جمع بندی نهایی در مورد اقدامات صورت گرفته انجام شود.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گزارشات تهیه شده کمیسیون طبق قانون باید از طریق قرائت در صحن مجلس به اطلاع عموم برسد.

نظرات کاربران

Parameter:366693!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین