صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

425201 1398/05/20 17:29:02
0.0 (0)

حاتمیان تشریح کرد:

تشدید تحریم ها دامنه پدیده قاچاق را وسیع تر می کند

نماینده مردم درگز گفت : متاسفانه شرایط به گونه‌ای است که هر چه تحریم شدیدتر می‌شود، پدیده قاچاق هم در کشور دامنه‌دارتر می‌شود که لازمه کنترل این وضعیت نظارت دقیق‌تر و جدی‌تر نهادهای نظارتی برای برخورد با این پدیده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عبدالله حاتمیان با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب به دولت برای حل مشکلات معیشتی مردم گفت: اگر چه قوه قضائیه تلاش‌هایی را در جهت مقابله با فساد و برخورد با مفسدین داشته و دولت هم تلاش‌هایی داشته است اما با توجه به شرایط جنگ اقتصادی که در آن قرار داریم تلاش‌های دولت و قوه قضائیه کافی نیست.

وی افزود: متاسفانه شرایط به گونه‌ای است که هر چه تحریم شدیدتر می‌شود، پدیده قاچاق هم در کشور دامنه‌دارتر می‌شود که لازمه کنترل این وضعیت نظارت دقیق‌تر و جدی‌تر نهادهای نظارتی برای برخورد با این پدیده است. 

نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما با کمبود منابع و نیروها در حوزه نظارت مواجه نیستیم اگر 5 میلیون تومان برای امورات جاری و غیره در نظر گرفته شود 50 میلیون تومان برای امور نظارتی و بازرسی و غیره در این حوزه در نظر گرفته می‌شود.

حاتمیان خاطرنشان کرد:‌ ما کمبود ناظر نداریم ناظران ما نیاز به آموزش دارند یا باید بر روی ناظران ما نظارت انجام شود و یا مسائل دیگری است که ما از آن بی‌اطلاعیم.

وی افزود: ما در کشور نه با کمبود سازمان در حوزه سازمان مواجهیم و نه با تعداد نیروی انسانی در این حوزه، بلکه باید یک به روز رسانی در دستگاه‌های نظارتی انجام شود و یا کم و کاستی در هر حوزه وجود دارد شناسایی و مرتفع شود.

به گزارش فارس نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: ما نه تنها با کمبود در دستگاه‌ها و نیروهای نظارتی مواجه نیستیم بلکه تعدد و تکثر این نیروها و نهادها را در حوزه‌های نظارتی داریم که این تعدد و تکثر خود باعث بروز مشکل شده و این تعدد دستگاه‌های نظارتی خود فساد آفرین است.

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425201!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون