صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

385112 1397/11/07
0.0 (0)

رنجبرزاده قرائت کرد:

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور/تاکید بر رسیدگی به گرانی ها در بازار

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اکبر رنجبرزاده در نشست علنی امروز (یکشنبه، 7 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد.

- تذکر علی محمد شاعری نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه به وزرای جهادکشاورزی، صنعت، معدن، تجارت و کشور: چرا قیمت گوشت قرمز به 90 هزار تومان رسیده و در برابر قاچاق دام زنده نیز هیچ مدیریتی صورت نمی‌گیرد، همچنین نظارتی بر عمده فروش ها و خرده‌فروش‌ها وجود ندارد.

- تذکر سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز و اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد به وزیر جهاد کشاورزی: ضرورت تأمین کود مورد نیاز کشاورزان و بهره‌برداران بخش کشاورزی در استان‌های قزوین و همدان.

- تذکر سیدقاسم جاسمی نماینده مردم کرمانشاه و شهاب نادری نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر به وزرای کشور  و صنعت، معدن و تجارت: متأسفانه وضعیت بازار خودرو و صنعت در کشور به ویژه در استان‌ها به هیچ عنوان رضایت‌بخش نیست و موجب نگرانی مردم شده است.

- تذکر اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد به وزیر آموزش و پرورش: چرا دانشجو – معلمان که بر اساس قانون مصوب مجلس باید به صورت رسمی به استخدام آموزش و پرورش درآیند به صورت پیمانی جذب شده‌اند و این اقدام خلاف قانون است.

- تذکر بیت الله عبداللهی نماینده مردم اهر و هریس به وزیر راه و شهرسازی: دیروز 50 دستگاه خودرو در جاده اهر- هریس تصادف کرده‌اند، دلیل این تصادف عدم تکمیل بزرگراه تبریز به اهر و هریس بود و همچنین عدم نصب چراغ در این جاده که دائماً به دلیل مه‌آلود بودن موجب تصادف و تلفات می‌شود.

- تذکر حسن بهرام نیا نماینده مردم نهاوند به وزیر آموزش و پرورش: جبران ضرر و زیان ناشی از دیرکرد پرداخت به موقع تسهیلات به کارکنان آموزش و پرورش که با ضمانت‌نامه و تعهد این وزارتخانه نسبت به اخذ تسهیلات اقدام کرده‌اند.

- تذکر سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز به وزیر جهاد کشاورزی: ضرورت صدور دستور اساسی برای جلوگیری از آزار و اذیت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین در قبال کشاورزان.

- تذکر سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز و هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور و فیروزه به وزیر جهاد کشاورزی: ضرورت صدور دستورات عاجل برای بیمه از کارافتادگی و ارائه خدمات از سوی صندوق بیمه روستاییان و عشایر.

- تذکر جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد به رئیس جمهور: به چه دلیل سازمان امور استخدامی کشور در اقدامی خلاف قانون استخدام رسمی در آموزش و پرورش را از مراکز تربیت معلم و دبیر تبدیل به پیمانی نموده است.

-تذکر همایون هاشمی نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ، تکاب و عبدالکریم حسین زاده نماینده مردم نقده، اشنویه و اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد به وزیر صنعت، معدن و تجارت: برابر بررسی‌های میدانی  و اخبار دقیق و قابل اعتماد وضعیت معدن طلای زره شوران بحرانی است.

- تذکر احد آزادی خواه نماینده مردم ملایر به رئیس جمهور: علت بی‌تدبیری در توزیع سبد کالا و بی‌توجهی به دهک‌های نیازمند جامعه چیست.

- تذکر محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز به رئیس جمهور: اقدام عاجل در حل بحران به وجود آمده ناشی از ریزش کوه و رانش زمین در منطقه الیگودرز قبل از به زیر آب رفتن روستاها و مزارع پرورش ماهی و وقوع خسارت‌های جبران‌ناپذیر.

- تذکر نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه و علیرضا محجوب نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر به وزیر آموزش و پرورش: لزوم اصلاح بخشنامه شماره 221527 مورخ 1 بهمن ماه  97 در خصوص استخدام معلمان ورودی 97 دانشگاه فرهنگیان.

- تذکر منصور مرادی نماینده مردم مریوان، سروآباد به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش: دلیل تغییر قرارداد رسمی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و پیمانی چیست.

- تذکر محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مردم مهریز، بافق به وزیر صنعت، معدن و تجارت: چرا نمایندگی‌های خودروسازی علیرغم وجود قرارداد و اخذ اقساط از مشتری به تعهدات خود عمل نمی‌کنند.

- تذکر نظر افضلی نماینده مردم نهبندان، سربیشه به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: توزیع نامناسب سبد کالا در شهرستان‌های نهبندان و سربیشه موجب نارضایتی شدید ساکنان روستاها و شهرها شده است.

- تذکر علی کرد نماینده مردم خاش، نصرت آباد، میرجاوه، کورین به وزیر علوم و تحقیقات: عدم توجه به اساتید دانشگاهیان و فرهنگیان و اعضای محترم هیئت علمی استان سیستان و بلوچستان.

- تذکر روح‌اله بابایی صالح نماینده مردم بوئین زهرا به وزیر نیرو: با کدام مجوز قانونی از کشاورزان جهت نصب کنترل هوشمند هزینه‌ دریافت می‌کنید و چاه‌های آب را پلمپ می‌نمایید.

- تذکر شهاب نادری نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: چرا پس از 40 سال از انقلاب اسلامی هنوز بی‌عدالتی در حوزه ارگان‌ها در باب ارائه خدمات به جامعه هدف تأمین اجتماعی وجود دارد و همچنین به وزیر جهاد کشاورزی: بررسی و جدیت در خدمت‌رسانی به عشایر کشور در تعیین تکلیف مدیران کل سطح استان‌ها.

- تذکر شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم رامسر به وزیر کشاورزی: چرا تاکنون اقدام مثبتی در جهت جبران خسارت بخش کشاورزی ناشی از سیل 13 مهرماه سال جاری در شهرستان‌های تنکابن ، رامسر و عباس آباد نشده است. و همچنین به وزیر بهداشت و درمان و رئیس جمهور: چرا اجازه می‌دهید غرب استان مازندران به ویژه شهرستان تنکابن، رامسر و عباس آباد بعد از 40 سال از انقلاب اسلامی همچنان محروم از اقدامات تخصصی در حوزه بهداشت و درمان باشد و چرا تبعیض و بی‌عدالتی در توزیع امکانات و خدمات وجود دارد.

-تذکر همایون هاشمی نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ، تکاب به وزرای نیرو و جهاد کشاورزی: علت تعلل اعمال سهم حق آبه ارضی و کشاورزی سد الغدیر تکاب چیست ؟چرا اقدامی نمی‌کنند ؟علی‌رغم لوله گذاری بیش از هزار هکتار توسط وزارت کشاورزی و اخذ سهم حق آبه ۴ میلیون لیتری از ستاد احیا ، همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی: علیرغم تذکرات عدیده متاسفانه هنوز به اقدام عملی برای اتمام بیمارستان ۶۴ تختخوابی تکاب صورت نگرفته است .چرا اقدامی نمی‌کنند؟

 حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار به وزیر علوم تحقیقات و فناوری: چرا مرکز نشر دانشگاهی که یک زمانی سرآمد مراکز نشر علمی بوده است به محیط امنیتی و غیر اخلاقی بدل شده است. همچنین تذکر به رئیس جمهور: دستور فرمایید علت پرداخت هزینه وکالت از بیت المال در موضوع شکایت شخصی حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر سابق بهداشت از آقای حسین دهباشی رسیدگی و ضمن اقدام قانونی مبلغ پرداختی به خزانه کشور مسترد شود .

شهباز حسن پور بیگلری نماینده مردم سیرجان، بردسیر به وزیر راه و شهرسازی: حل مشکلات چند ساله سازمان ملی زمین در این شهرستان .

تذکر محسن علیجانی زمانی و علی نوبخت حقیقی و ابوالفضل سروش نمایندگان تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به رئیس جمهور: در خصوص وزارت بهداشت لزوم ابطال آیین نامه خصوصی سازی رشته های پزشکی با عنایت به نداشتن مبانی قانونی.

 - تذکر سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک به وزیر آموزش و پرورش: علت پیمانی کردن دانشجو معلمان تربیت معلم بر خلاف قانون و اعلام در دفترچه پذیرش چیست.

- تذکر سیدتقی کبیری  نماینده خوی و چایپاره به وزیر آموزش و پرورش: چرا با وجود اعلام رسمی  مبنی بر استخدام دانشجویان دانشگاه فرهنگیان که مبتنی بر قانون بوده و به صورت رسمی باید استخدام می‌شدند ،حکم استخدامی آنان به صورت پیمانی صادر شده است .

- تذکر نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه به وزیر راه و شهرسازی: در احداث جاده ارومیه به تبریز فاز ۳ از روستای گنبد به روستای سارا در جزیره مسکونی تسریع گردد. تاخیر در احداث فاز ۳ جاده ارومیه به تبریز احداث تونل توسط تعاون ناجا.

-  تذکر حمیدرضا حاجی بابایی و امیر خجسته نمایندگان همدان و فامنین به وزیر آموزش و پرورش: در رابطه با بخشنامه وزیر درباره پیمانی شدن دانشجومعلمان ورودی ۹۷ مغایر با اصل قانون است.

-  تذکر  سیدحمایت میرزاده نماینده مردم گرمی به وزیر اقتصاد و دارایی: علت جمع کردن شبانه بانک ملی شعبه بازارگرمی چیست؟

تذکر سیدجواد حسینی کیا  نماینده سنقر و کلیایی به وزیر جهاد کشاورزی: توجه به تنظیم بازار مواد اولیه مصرفی خصوصا گوشت که افزایش بی‌رویه قیمت داشته است.

- تذکرمحمدمهدی زاهدی نماینده کرمان و راور به وزیر ورزش و جوانان: چرا به جامعه ورزشی ناشنوایان عنایت نمی شود و آنها مشمول بهره بردن از مزایای قهرمانان پارالمپیک و المپیک نمی‌شوند؟/

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:385112!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون