صفحه اصلی » اخبار » اخبار مجلس

223207 1395/10/06 15:55:00
0.0 (0)

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

اکبر رنجبرزاده در نشست علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه، 6 دی ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح ذیل قرائت کرد:

جبار کوچکی نژاد نماینده رشت به وزیر دادگستری توضیح علت عدم نظارت و بررسی عملکرد قضات را تذکر داد. وی همچنین به وزیر راه و شهرسازی توضیح علت عدم توجه به راه های اصلی استان گیلان را تذکر داد. همچنین این نماینده به وزیر تعاون تسریع در رفع مشکلات مسکن مهر را تذکر داد ضمن اینکه کوچکی نژاد به وزیر بهداشت و درمان توجه به تجهیز بیمارستان های استان گیلان را تذکر داد.

مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران به وزیر کشور تسریع در ارائه لایحه جامع انتخابات طبق سیاست های کلی مقام معظم رهبری را تذکر داد. وی همچنین به وزیر امور اقتصاد، وزیر دادگستری و وزیر کشور در خصوص توضیح علت عدم پاسخگویی مسئولان نسبت به حل مشکل سهامداران پدیده شاندیز تذکر داد.

شهاب نادری نماینده اورامانات در مجلس به وزیر دادگستری، وزیر کشور و رئیس جمهور توضیح علت تیراندازی به کوله بران در مرز اورامانات که به امر قاچاق کالا مشغول هستند را تذکر داد.

علی اسماعیلی نماینده نور و محمودآباد در مجلس به وزیر راه و شهرسازی توضیح علت توقف پروژه کمربندی نور به رویان به مدت 3 سال را تذکر داد. وی همچنین به وزیر ورزش و جوانان توضیح علت توقف پروژه استادیوم ورزشی عباسعلی ناطق نوری در شهر نور پس از چند سال را تذکر داد.

فرهاد تجری نماینده گیلانغرب در مجلس به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری لزوم برخورد قاطع با عاملان توهین به مقدسات مذهبی و هنجارشکنی در دانشگاه رازی را تذکر داد.

محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس به وزیر اقتصاد و رئیس جمهور توضیح علت افزایش بیش از 31 درصدی مالیات برای سال آتی در استان کرمان را تذکر داد. وی همچنین به وزیر جهاد کشاورزی لزوم کاهش استفاده از کودهای شیمیایی در تهیه محصولات کشاورزی را تذکر داد.

محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان و راور به رئیس جمهور تسریع در ابلاغ آئین نامه اجرایی تبصره 14 قانون بودجه سال 95 کل کشور و لزوم حل مشکل افرادی که به اشتباه یارانه آن ها قطع شده است را تذکر داد. وی همچنین به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیح علت عدم اقدام برای حمایت از کودکان کار را تذکر داد.

نادر قاضی پور و علیرضا محجوب نمایندگان ارومیه و تهران در مجلس به وزیر خارجه لزوم صیانت از وزارتخانه ها و کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور را تذکر داد.

وقفچی و فریدون احمدی نمایندگان زنجان و طارم به وزیر راه و شهرسازی تسریع در تکمیل جاده بناب و منجیل از مصوبات رهبری در سال 82 را تذکر دادند.

امیر خجسته نماینده همدان و فامنین به وزیر راه و شهرسازی لزوم توجه جدی به توسعه فرودگاه همدان و خرید تجهیزات مورد نیاز جهت پروازهای داخلی و بین المللی را تذکر دادند.

علی اصغر یوسف نژاد نماینده ساری و میاندرود در مجلس به رئیس جمهور توضیح علت کاهش بودجه نیروی انتظامی در لایحه بودجه سال 96 را تذکر داد.

سلام امینی نماینده مردم ایلام در مجلس به رئیس جمهور لزوم رسیدگی به تغییر وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی را تذکر داد. وی همچنین به وزیر آموزش و پرورش تسریع در پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش و پرورش را تذکر داد. ضمن اینکه این نماینده به وزیر اقتصاد و دارایی توضیح علت سوء مدیریت در گمرک مرزی مهران در خصوص ترانسپورت بارهای ترانزیتی را تذکر داد.

اقبال محمدی نماینده مردم رامهرمز در مجلس به رئیس جمهور لزوم صدور مجوز جهت گازکشی روستاهای این منطقه و صدور مجوز میراث فرهنگی و گردشگری را تذکر داد.

حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم به وزیر اقتصادی توضیح علت دریافت سپرده گذاری سپرده گذاران قبل از پرداخت وام با سود بیش از 18 درصد به اندازه یک چهارم وام واریزی و محاسبه سپرده با سوده یک صدم درصد را تذکر داد.

احمد مرادی نماینده مردم خمیر در مجلس به وزیر آموزش و پرورش تسریع در تعیین تکلیف معلمان حق التدریس را تذکر داد. وی همچنین به وزیر بهداشت توضیح علت عدم پیش بینی اعتبار مالی برای اجرای طرح تحول سلامت را تذکر داد.

شهباز حسن پور نماینده مردم سیرجان در مجلس به وزیر ورزش و جوانان لزوم بررسی علت تعطیلی اکثر پروژه های شهرستان سیرجان از جمله استخر شنای بردسیر را تذکر داد.

مسعود رضایی نماینده مردم شیراز در مجلس به وزیر مسکن و شهرسازی علت عدم انتصاب مدیرکل مسکن و شهرسازی فارس و مشکلات راه استان را تذکر داد.

نظرات کاربران

Parameter:223207!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون