صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

482511 1400/01/21 18:35:24
0.0 (0)

زارع:

تداوم بنگاهداری برخی بانک‌ها، طرح تحقیق و تفحص را به جریان می‌اندازد

سخنگوی کمیسیون جهش و رونق تولید مجلس می‌گوید در صورتی که بانک‌ها به بنگاهداری ادامه دهند، طرح تحقیق و تفحص به جریان می‌افتد.

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره موضوع تحقیق و تفحص از بنگاهداری بانک‌ها گفت: علیرغم وجود قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و مصوبات شورای عالی پول و اعتبار، برخی بانک‌ها همچنان به بنگاهداری مشغول هستند و از واگذاری دارایی‌های خود سرباز می‌زدند.

نماینده مردم آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی بانک‌ها طی سال‌های گذشته ملک و ساختمان با هدف رونق تولید خریدار کردند، افزود:با توجه به اینکه برخی بانک‌ها به بنگاهداری مشغول هستند طرح تحقیق و تفحص از بنگاهداری بانک‌ها مطرح است تا به وضعیت تمامی شرکت‌ها و هلدینگ‌های تابعه بانک‌ها به ویژه بانک‌های دولتی رسیدگی شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه برخی بانک‌ها در واگذاری دارایی‌ها و خروج از بنگاهداری کوتاهی کردند، اضافه کرد: در صورتی که در تحقیقات، استنکاف بانک‌ها از قانون مربوط به خروج از بنگاهداری  مشخص شود، بانک‌های متخلف به قوه قضاییه معرفی می‌شوند.

سخنگوی کمیسیون جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مجلس  ادامه داد: طرح تحقیق و تفحص بنگاهداری‌ها بانک‌ها در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است.

خبرنگار؛علی اصغر نظام پور

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:482511!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون