صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
427472 1398/06/05
0.0 (0)

تارو کونو وزیر امور خارجه ژاپن در دیدار با گروه دوستی پارلمانی ایران عنوان کرد:

تحکیم و تقویت مناسبات دوستانه با جمهوری اسلامی ایران برای ژاپن از اهمیت ویژه ای برخوردار است

اسدالله عباسی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ژاپن و هیئت همراه با تارو کونو وزیر امور خارجه ژاپن دیدار و گفتگو کرد.

اسدالله عباسی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ژاپن و هیئت همراه در ادامه دیدارهای خود با مقامات ژاپنی با تارو کونو وزیر امور خارجه ژاپن دیدار و گفتگو کرد.

عباسی در ابتدای این دیدار روابط دو کشور را مثبت و رو به رشد خواند و افزود: سفر مقامات عالیرتبه دو کشور از جمله سفر دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به ژاپن و سفر شینزو آبه نخست وزیر ژاپن به تهران، نشاندهنده عزم و اراده دو طرف برای توسعه ارتباطات و همکاری های فیمابین است. 

وی در ادامه افزود: گروه  دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ژاپن از روند توسعه ارتباطات دو کشور در زمینه های مختلف حمایت می کند و با ارتباط مستمر با گروه دوستی پارلمانی ژاپن و ایران، اجرایی شدن توافقات فیمابین را پیگیری می کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن ضمن تقدیر از حمایت ژاپن از توافق برجام گفت: اقدام عملی ژاپن برای کمک به حفظ و تداوم برجام ضروری است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برقراری ثبات و امنیت در منطقه با مشارکت کشورهای منطقه و بدون دخالت و فتنه انگیزی بیگانگان امکان پذیر است و در این خصوص ایران از مشارکت و همکاری ژاپن و تبادل تجربیات برای کمک به تامین امنیت استقبال می کند.

تارو کونو وزیر امور خارجه ژاپن نیز در این دیدار گفت: تحکیم و تقویت مناسبات دوستانه با جمهوری اسلامی ایران برای ژاپن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: بر همین اساس از توسعه و گسترش مراودات دوستانه با جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف استقبال می کنیم.

وزیر خارجه ژاپن در ادامه این دیدار گفت: ژاپن همواره از توافق برجام حمایت کرده است و بر لزوم پایبندی همه طرف ها تاکید دارد. 

وی ضمن تقدیر از تلاش های جمهوری اسلامی ایران برای کمک به  تامین ثبات و امنیت در خلیج فارس، از علاقمندی کشورش برای همکاری با کشورمان در این زمینه خبر داد.

وزیر خارجه ژاپن همچنین در این دیدار گفت: مذاکره و گفتگوهای سیاسی، تنها راه کمک به کاهش تنش و درگیری در نقاط مختلف جهان است. 

تارو کونو در پایان این دیدار تداوم رایزنی و مشورت مقامات سیاسی و پارلمانی دو کشور در مسائل مختلف را مفید و مؤثر دانست./

نظرات کاربران

Parameter:427472!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین