صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
423305 1398/05/08
0.0 (0)

حسین زاده:

تحقیق و تفحص از صدا و سیما برای مچگیری نیست

نایب رئیس فراکسیون امید در مجلس گفت: تحقیق و تفحص در راستای مچگیری نیست و در راستای بهبود وضعیت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبدالکریم حسین زاده  درخصوص «تحقیق و تفحص از صدا و سیما» بیان کرد: تحقیق و تفحص از صدا و سیما بخش های متعددی را در بر می‌گیرد اما مسئله مهم در این امر سَوای بخش‌های مدیریت مالی و موضوعات متعدد دیگر، برنامه‌ها و محصولاتی است که منافع ملی را به مخاطره می‌اندازد.

او ادامه داد: نگرانی اساسی ما خدشه‌دار شدن همبستگی منافع ملی است که بسیاری از کشورها در این خصوص سرمایه‌گذاری کرده‌اند. انتظار می‌رود حداقل اگر همیشه نسبت به هم اختلاف داشته‌ایم در این شرایط، نگرش‌مان متفاوت باشد. یعنی واژه‌ها در دایره تفاوت بین نگرش‌ها باشد نه اختلافات. در حال حاضر همبستگی و اتحاد درون سرزمینی مهم‌تر از هر چیز دیگری است؛ آن هم در این شرایط سنگینی که بر کشور حاکم است.

حسین‌زاده مطرح کرد: در بخش‌های متعددی که منافع ملی مورد تهدید قرار می‌گیرد خصوصا اگر از درون سرزمین خودمان باشد حق ورود داریم. در مجلس هشتم رئیس مجلس در مکاتبه‌ای با رهبری گفتند که اذن ورود به تحقیق و تفحص را داریم؟ که ایشان ورود مجلس به دستگاه‌ها را باعث بالا رفتن کیفیت کاری و عملکردی آنها دانستند.

او بیان کرد: تحقیق و تفحص در راستای مچ‌گیری نیست و در راستای بهبود وضعیت است. صدا و سیما را فرصت می‌دانیم نه تهدید. تحقیق و تفحص برای روشنگری است. اگر صدا و سیما تبدیل به تهدید علیه منافع ملی شود برای کشور خطر آفرین است.

 نایب رئیس فراکسیون امید در مجلس گفت: اگر صدا وسیما برنامه‌ای درباره بخش‌های حساس دارد، ایرادی ندارد که متن آن را شورای عالی امنیت ملی به تصویب برساند. شرایط به گونه‌ای است که هر موضوعی در حوزه نفت بخواهد مطرح شود، باید نظر شورای عالی امنیت ملی، وزارت اطلاعات و سازمان بازرسی را داشته باشد.  

به گزارش برنا او گفت: در هر اقدامی باید سوال کنیم منافع آن چیست. افرادی هستند در این شرایطِ تحریم که مردم در تنگنای اقتصادی قرار دارند، دوست دارند این تنگناها تبدیل به نارضایتی عمومی شود و بسیاری از کشورها در این موضوع سرمایه‌گذاری کرده‌اند. عقل سلیمی که طرفدار منافع ملی ایران و نظام باشد به این گونه اطلاعات به عنوان دسته‌بندی محرمانه نگاه می‌کند. چرا باید چیزهایی پخش شود که اطلاعاتی را در اختیار دشمنان قرار می‌دهد. دستگاه‌های نظارتی، وزرات اطلاعات، قوه قضائیه و شورای عالی امنیت ملی باید به این موضوع ورود کنند. گاندو را در راستای منافع ملی نمی‌دانم. در این شرایط این‌گونه اقدامات را بازی در زمین دشمن می‌دانم.

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:423305!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون