صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
409683 1398/02/24
0.0 (0)

رییس فراکسیون غذا و داروی مجلس تشریح کرد:

تحریم ها چه تاثیری بر وضعیت دارویی کشور گذاشته است

همایون هاشمی تصریح کرد: ما در شرایط عادی و غیرتحریمی هم کمبودی در برخی اقلام غیردارویی داشتیم که تلاش می‌شد به صورت غیرفوریتی وارد شده و پیشگیری‌های لازم صورت گیرد. در شرایط فعلی هیچ نگرانی وجود ندارد.

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت، همایون هاشمی رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس با تأکید بر این‌که «تأمین دارو در کشور در شرایط فعلی تحریمی قابل کنترل است»، گفت: کمیته‌های تخصصی در وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو تشکیل شده که با جنگ همه جانبه دشمن مقابله کنند.

وی در توضیح راهکارهای تأمین دارو در کشور در شرایط تحریمی گفت: با تدابیر اتخاذ شده و تشکیل کمیته‌های تخصصی در وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو و مدیریت وزیر بهداشت در حال مقابله با جنگ همه جانبه دشمن هستیم. شاید در این راه دچار کاستی‌هایی شویم اما شرایط قابل کنترل است.

همایون هاشمی

 

وی در عین حال توضیح داد: همای وزارت بهداشت در حال رصد امور است و تلاش می‌کند که اقلام دارویی با کیفیت و با قیمت مناسب به دست مصرف‌کننده برسد ولی نباید فراموش کنیم که ما در شرایط تحریمی هستیم و در تأمین ارز برخی اقلام دارویی سختی داریم که البته این شرایط هم قابل کنترل بوده و مدیریت شده است.

به گزارش ایسنا این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه با تأکید بر لزوم نظارت‌های بیشتر در بازار گفت: این‌که برخی اقلام در بازه زمانی دو روزه افزایش پیدا می‌کنند نشان از نبود نظارت است که البته نباید از نقش برخی آدم‌های سودجو هم غفلت کرد. باید سازمان‌های نظارتی ورود جدی‌تر داشته باشند.

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:409683!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین