صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
427921 1398/06/10
0.0 (0)

لطفی با انتقاد از فراموشی قوانین طبیعت:

تجاوز به حریم رودخانه‌ها جدی گرفته شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، فراموشی قوانین طبیعت را علت افزایش حوادث طبیعی دانست و گفت: احداث سد بدون کار کارشناسی، تخریب محیط زیست را به همراه دارد.

حسن لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از فراموشی قوانین طبیعت انتقاد کرد و گفت: قوانین حوزه محیط زیست باید اصلاح شده و اجرای آنها مورد توجه جدی قرار گیرد.

حسن لطفی در مناظره مناظره درباره تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه فرهنگ حفظ محیط زیست ضعیف است و باید تقویت شده و ارتقا یابد، افزود: مردم اول باید حفظ محیط زیست را یاد گرفته و سپس باید اطلاعات لازم در مورد قوانین این حوزه به آنها ارائه شود.

عدم آشنایی مناسب مردم با قوانین، یکی از چالش های اساسی کشور

وی یکی از چالش های اساسی کشور را عدم آشنایی مناسب مردم با قوانین دانست و گفت: می‌طلبد رسانه‌ها ماهانه نشریه‌ای را برای حفظ محیط زیست داشته باشند؛ متاسفانه در حال حاضر فرهنگ حفظ محیط زیست رو به افول رفته و چنانچه پیچیده‌ترین قوانین هم تصویب شود راه به جایی نخواهد برد بلکه رسانه‌ها باید آموزش حفظ محیط زیست را به مردم اطلاع رسانی کنند و سپس ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی و رفع خلاء های قانونی مورد توجه قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: حفاظت از محیط زیست باید نهادینه و به فرهنگ تبدیل شود و سپس خلاء‌ها و نواقص قانونی رفع شود.

در گذشته میزان بارش‌ها بیشتر اما میزان تخریب‌ها و خسارت جانی کمتر بود

لطفی افزود: اگر مقایسه‌ای بین زمان فعلی و ۵۰ سال یا حتی ۱۰۰ سال پیش داشته باشیم در گذشته میزان بارش‌ها بیشتر اما میزان تخریب‌ها و خسارت جانی کمتر بود در حالی که ستاد بحران نیز وجود نداشت و کاهش تخریب ها به این دلیل بود که مردم با قوانین طبیعت آشنا بودند و در مسیر رودخانه کشت و ساخت‌و‌ساز نمی‌کردند و از سویی منازل خود را برای زمستان و فصل سرما ترمیم می‌کردند بنابراین ساختمان‌های خشتی و گلی‌شون در برابر سیل مقاوم بودند اما در حال حاضر به دلیل عدم رعایت قوانین طبیعت، حوادث طبیعی افزایش یافته است.

احداث سد بدون کار کارشناسی تخریب محیط زیست را به دنبال دارد

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه احداث سد بدون کار کارشناسی تخریب محیط زیست را به دنبال دارد، گفت: استانداردهای لازم برای ورودی سدها باید تعریف و خروجی آب متناسب با میزان ورود آب تنظیم شود و سدها باید کارشناسی شده ساخته شوند؛ باید تجاوز به حریم رودخانه‌ها جدی گرفته شود زیرا یکی از دلایل وقوع سیلاب است؛ در ابتدای تصرف باید از تخلفات و ساخت و سازها جلوگیری شود تا منجر به خسارت نشود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:427921!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین