صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

462861 1399/06/25 17:00:00
0.0 (0)

تاکید حجت الاسلام قرائتی بر تقویت اعتبارات حوزه فرهنگ

با حضور رئیس ستاد اقامه نماز در کمیسیون فرهنگی مجلس، مقرر شد ستاد سه تا ۵ اولویت متناسب با ماموریت کمیسیون فرهنگی را ارائه کند و همچنین بر اساس تقویم زمانی نشست‌های مشترک تداوم یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی،  در جلسه امروز ( سه شنبه، 25 شهریورماه ) کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور حضور داشت که ایشان انتظارات خود از کمیسیون را مطرح کردند. وی بر ضرورت توجه به فرهنگ معنویت در حوزه تفسیر، تقویت اعتبارات فرهنگی به ویژه فرهنگی دینی و تشکیل فراکسیون‌های مهدویت و قرآن و عترت  تاکید و همچنین اعلام آمادگی کردند که ظرفیت‌های کارشناسی را در اختیار فراکسیون‌های مرتبط قرار دهند و نمایندگان یادآور شدند که این فراکسیون‌ها در مجلس تشکیل شوند.

همچنین پیشنهاد شد که نمایندگان در استان‌های خود عضو ستاد اقامه نماز شوند و به تناسب فرصتی که دارند در نشست‌ها حاضر و اسباب دلگرمی ستادها شوند و همچنین  به گره‌گشایی و رفع مشکلات سد راه ترویج فرهنگ اقامه نماز کمک کنند.

در این نشست مقرر شد ستاد اقامه نماز کشور سه تا 5 اولویت را متناسب با ماموریت کمیسیون فرهنگی به کمیسیون ارائه کند و همچنین بر اساس تقویم زمانی نشست‌های مشترک تداوم یابد.

نمایندگان از حجت الاسلام قرائتی درخواست کردند با توجه به اینکه بر اساس رهنمود رهبر معظم انقلاب دو رویکرد اصلی مجلس اقتصاد و فرهنگ است سخنرانی کوتاهی در صحن علنی در مورد ضرورت توجه به مسائل فرهنگی و ارتقای نوع نگاه به عرصه فرهنگ و ترغیب نمایندگان برای توجه به حوزه فرهنگ به ویژه کمیسیون فرهنگی داشته باشند.

نظرات کاربران

Parameter:462861!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون