صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
416042 1398/03/27
0.0 (0)

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

تامین منافع چندجانبه با کشورهای همسایه در گروه دیپلماسی فعال اقتصادی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد تامین منافع چندجانبه با کشورهای همسایه در گروه دیپلماسی فعال اقتصادی است.

ابوالفضل حسن بیکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرصت رایزنی با کشورهای همسایه در راستای خنثی سازی تحریم ها، گفت: امروزه مسئله تامین منافع چندجانبه از طریق کشورهای همسایه در دستورکار دستگاه دیپلماسی ایران قرار گرفته و در این راستا اقدامات خوبی هم انجام شده است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برقراری ارتباط بیشتر با کشورهایی مانند روسیه، چین، ترکیه، عراق و غیره برای افزایش سطح مبادلات تجاری از جمله ماموریت های معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه است، اظهار کرد: به عنوان مثال در شرایط تحریمی کنونی میزان قابل تاملی انرژی به کشورهای همسایه خصوصا عراق صادر می شود.

وی ادامه داد: همچنین قراردادهای تجاری جدیدی در حوزه انرژی با عراق در دستورکار قرار دارد که نشان دهنده خنثی سازی تحریم ها از طریق تلاش های دیپلماتیک در حوزه اقتصادی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه دستگاه دیپلماسی کشورمان نباید از جذب سرمایه خارجی در حوزه اقتصادی غافل شود، تصریح کرد: بر این اساس می توان اذعان کرد که سفیران ایران اسلامی هر کدام باید مثل یک اقتصاددان و رایزن اقتصادی در خارج از مرزهای کشورمان عمل کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تامین منافع چندجانبه با کشورهای همسایه در گروه دیپلماسی فعال اقتصادی است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:416042!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین