صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
435468 1398/07/30
0.0 (0)

طاهرخانی پیشنهاد داد؛

تامین مالی پروژه های نفتی با ساز و کار بورس

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: بورس با سازوکارهای داخلی که دارد می تواند جذب سرمایه کرده و سرمایه های بخش خصوصی را برای ادامه پروژه ها جمع آوری کند.

بهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص نقش بورس در تامین سرمایه فاز11 پارس جنوبی پس از خروج چینی ها از این پروژه گفت: نظام حاکم بین المللی به نحوی نیست که کشورها به دنبال یک رفتار منصفانه باشند و به همین دلیل همیشه دنبال منافع خودشان هستند از طرفی تحریم های یکجانبه آمریکا، فشار بر کشور را تشدید کرده است و این تشدید تحریم ها سبب خروج طرف قراردادهای بین المللی ما از پروژه های مشترک شده است.

بورس با سازوکارهای داخلی که دارد می تواند جذب سرمایه کرده و سرمایه های بخش خصوصی را برای ادامه پروژه فاز 11 پارس جنوبی جمع آوری کند.

وی با تاکید بر توانمندی های داخلی، نقش بورس را در اینگونه موارد مهم ارزیابی کرد و گفت: بورس با سازوکارهای داخلی که دارد می تواند جذب سرمایه کرده و سرمایه های بخش خصوصی را برای ادامه پروژه  هاجمع آوری کند.

بورس می تواند جایگزین شرکت چینی در تامین هزینه پارس جنوبی شود

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بورس با توجه به اینکه جایگاهی شناخته شده در مباحث اقتصادی بین عموم مردم دارد می تواند با ارتباط گرفتن با سازمان های مربوطه، شرکت پتروشیمی و وزارت نفت بودجه لازم برای تکمیل فاز 11 پارس جنوبی را تامین کند.

طاهرخانی گفت: شرایط تحریم و تشدید فشارها سبب خروج شرکت های خارجی از کشور شده است. پس احتمال اینکه سایر شرکت ها نیز بخواهند پروژه های خود را در ایران ترک کنند وجود دارد ولی با توجه به اینکه ایران کشور قوی اقتصادی است و سایر کشورها نیز از مشارکت با ایران منفعت می کنند، در دراز مدت تهدیدات، زیاده خواهی ها و فشارهای آمریکا بالاخره عقیم خواهند ماند.

پایان پیام

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:435468!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین