صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

360582 1397/08/23 17:37:58
0.0 (0)

احمدی لاشکی:

تاسیس بانک فرهنگیان از بروز مجدد تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان جلوگیری می‌کند

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاسیس بانک فرهنگیان تنها راه جلوگیری از بروز مجدد تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان است، گفت: آموزش و پرورش باید به دنبال استرداد اموال فرهنگیان باشد.

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت اعاده اموال غارت شده فرهنگیان از صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: نمایندگان با ارجاع پرونده تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان به قوه قضاییه نشان دادند پیگیر برگشت اموال غارت شده آنها هستند. قوه قضاییه نیز براساس نتایج به دست آمده از تحقیق و تفحص در حال رسیدگی به وضعیت این پرونده است.

آموزش و پرورش باید به دنبال استرداد اموال فرهنگیان باشد

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصل و مبنا ایجاد صندوق ذخیره فرهنگیان، فراهم شدن رفاه معلمان بود، افزود: آموزش و پرورش باید به دنبال استرداد اموال فرهنگیان باشد چراکه اموال به غارت رفته مبلغ هنگفتی است که می‌تواند در زندگی و معیشت یک میلیون معلم اثرات مطلوب بسیار داشته باشد.

رای دستگاه قضایی می تواند بخش بزرگی از اعتبارات و اموالی که از فرهنگیان به غارت رفته را به صندوق بازگرداند، آموزش و پرورش باید اطلاعات و مدارک مربوط به صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه را به دستگاه قضایی تحویل دهد

بانک سرمایه تسهیلات را بدون ارائه ضمانت‌های قانونی به افراد پرداخت کرده

وی با بیان اینکه باید حق معلمان از صندوق ذخیره فرهنگیان را پرداخت، بیان کرد: علیرغم اینکه بیش از نیمی از سرمایه بانک سرمایه برای فرهنگیان است اما در بسیاری از موارد تسهیلات بی حساب و کتاب و بدون دریافت ضمانت‌های موجه پرداخت شده به همین دلیل دستگاه قضایی باید سریعا با متخلفان برخورد کرده و اقدامات لازم برای برگشت اموال چپاول شده فرهنگیان را انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه رای دستگاه قضایی می تواند بخش بزرگی از اعتبارات و اموالی که از فرهنگیان به غارت رفته را به صندوق بازگرداند، اظهار کرد: آموزش و پرورش باید اطلاعات و مدارک مربوط به صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه را به دستگاه قضایی به منظور برخورد با متخلفان و اعاده سرمایه فرهنگیان تحویل دهد.

اعاده اموال به غارت رفته فرهنگیان در گرو تلاش آموزش و پرورش و قوه قضاییه

به گفته احمدی لاشکی نمی‌توان نقش آموزش و پرورش را در برگشت سرمایه فرهنگیان نادیده گرفت اما در حال حاضر دستگاه تعیین کننده قوه قضاییه است.

وی با اشاره به اثرات مثبتی که تاسیس بانک فرهنگیان در مسائل اقتصادی معلمان دارد، خاطرنشان کرد: پس از تعطیلی مجلس طرح تنظیم مقررات مالی واداری آموزش و پرورش مورد بررسی بیشتر قرار می‌گیرد با تنظیم این طرح آموزش و پرورش می‌تواند بانک فرهنگیان را تاسیس و تشکیل دهد که کمک بزرگی در حوزه مسائل اقتصادی آموزش و پرورش است.

ایجاد بانک فرهنگیان یکی از خواسته‌های فرهنگیان است

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه ایجاد بانک فرهنگیان یکی از خواسته‌های فرهنگیان است، ادامه داد: صندوق می‌تواند بخش بزرگی از درصد سهام این بانک را در اختیار داشته باشد و از طریق این بانک از یک سو سپرده‌گذاری فرهنگیان را اداره کند و از سوی خدمات لازم را به معلمان ارائه دهد.

وی تاکید کرد: بانک فرهنگیان می‌تواند وام‌هایی با سود کم به معلمان دهد و اقدامات مناسبی در حوزه رفاهی فرهنگیان انجام دهد.

بانک فرهنگیان معیشت فرهنگیان را سامان می‌دهد

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با تاسیس بانک فرهنگیان اعتبارات وسرمایه معلمان در اختیار خودشان استقرار می‌گیرد در نتیجه برای دریافت وام نیازی به ضامن ندارند. در صورتی که این طرح در مجلس تصویب شود گره‌های بسیاری از وضعیت معیشتی فرهنگیان باز می‌شود و مشکلاتی که در بانک سرمایه ایجاد شده مجدد به وجود نمی‌آید./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:360582!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون