صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

463155 1399/06/30 17:54:00
0.0 (0)

تأکید کمیسیون آموزش بر تسریع در تدوین زیرنظام‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

در جلسه کمیسیون آموزش مجلس، بررسی اولویت‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با حضور مدیران و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بررسی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، در نشست امروز (یکشنبه ۳۰ شهریور) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اجرای کامل و دقیق سند تحول بنیادین در دستور کار کمیسیون بود که با حضور مدیران و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس برگزار شد.

عدم تدبیر مناسب برای ضمانت اجرایی سند و عدم تنقیح قوانین و مقررات اداره آموزش و پرورش متناسب با سند از جمله دلایلی بود که مرکز پژوهش‌های مجلس آن را از موانع جدی در برابر سند تحول دانست و گفت: دولت باید در این رابطه لایحه‌ به مجلس ارائه می‌کرد که هیچ اقدامی صورت نداده است. ضمن آنکه زیرنظام‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش پس از 9 سال از ابلاغ سند هنوز به طور کامل تدوین نشده و تأکید کمیسیون بر تدوین و استخراج دقیق و کامل این زیرنظام‌ها است.

کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در نظر دارد تا با تعیین شاخص‌هایی میزان اجرای سند تحول از طریق نظارت بر اجرای آن احصا شود و سند تحول نیز به نحوی باشد که ضمانت اجرایی داشته باشد.

نظرات کاربران

Parameter:463155!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون