صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
422764 1398/05/07
0.0 (0)

فرشادان در تذکر شفاهی؛

بی توجهی نسبت به اجرای سند توسعه آب و کشاورزی، بی عدالتی در حق روستائیان کردستان است

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس بی توجهی نسبت به اجرای سند توسعه آب و کشاورزی را تبعیض فاحش و بی عدالتی در حق روستائیان کردستان دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدمهدی فرشادان در نشست علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه، 7 مردادماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی گفت: از این زاویه که مجلس نهاد قانونگذار است و ابزار تحقیق و تفحص در امور کشور را در اختیار دارد را به موضوع فراموش شده سند استانی می پردازم، در این سند مصوب شده که زمین های آبی تا سقف 300 هزار هکتار افزایش پیدا کنند اما متاسفانه علیرغم پیگیری های مکرر این میزان قرار است به 67 هزار هکتار برسد.

نماینده مردم  سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه کردستان در زمینه تولید کالاهای استراتژیک مانند گندم در کشور پیشتاز است اما به شیوه سنتی کشت می شود و طبق آمار رسمی میزان مزارع آبی کردستان 10 درصد در حالی که میانگین کشوری 47 درصد است؛ چرا مدیریت اقتصادی در کردستان مدام عقب افتادگی را باز تولید می کند مگر می شود بدون پرداخت حقآبه کردستان، کشاورزی توسعه یابد.

وی ادامه داد: آقایان چگونه می خواهند کولبری، بیکاری، تورم و گرانی را از چهره استان کردستان پاک کنند در حالی که سند توسعه کردستان سندی قانونی و بالادستی بوده که در آن امضا و دستور رئیس جمهور نقش بسته است؛ چرا این سند اجرایی نمی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: اجرا نکردن مفاد این سند توسعه در موضوع آب و کشاورزی تبعیض فاحش و بی توجهی به شعار سال و بی عدالتی در حق روستائیان کرد است، حق ما این است که زمین های آبی بیشتری داشته باشیم.

فرشادان خطاب به رئیس جمهور افزود: شما در جلسه ای از کردها به عنوان اصلی ترین اقوام ایرانی یاد کردند اما این نوع ادبیات گفتاردرمانی است؛ امیدواریم با دست پر به استان کردستان سفر کنید.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 8 درصد آب کشور از طریق استان کردستان تامین می شود، گفت: این در حالی است که برخی از شهرهای استان با مشکل آب آشامیدنی روبه رو هستند./ 

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:422764!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون