صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
389344 1397/11/30
0.0 (0)

لطفی تاکیدکرد:

بیمه در کشور فاقد شفافیت مالی است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه شفافیت مالى در بخش بیمه ها و بانک ها در قبال مردم وجود ندارد،گفت: اخذ پول از بیمه نیازمند طی هفت خوان رستم است.

حسن لطفی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزارى خانه ملت در باره وضعیت شفافیت در شرکت هاى بیمه و بانک ها گفت:  شرکتهای دولتی  و بیمه ها  نباید خود را مبرا از  پاسخگویی به دولت بدانند و این در حالی است که به راستی چرا بیمه ها در پرداخت بهای خدمات به بیماران  و مراکز درمانی  در شرایطی  تعلل می‌کنند که بهای حق عضویت را به طریق  نقد از  مشترکین  خود  دریافت می‌کنند.

نظارت جامع بر هزینه کرد بودجه ای شرکت های دولتی در دستور کارقرار بگیرد

نماینده  مردم رزن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  نظارت جامع بر هزینه کرد بودجه ای شرکت های دولتی در دستور کارقرار بگیرد اما متاسفانه  نظارت جامع وکارآمدی بر عملکرد بیمه ها درکشور وجود ندارد.

 وی ادامه داد:  زمانی که سازمان تأمین اجتماعى از  بیماران  و شهروندان بر مبنای  خدمات بیمه ای بهای دریافت میکند  و جریمه دیر کرد نیز برای افرادی که حق بیمه را در زمان مقرر پرداخت نمی کنند، درنظر می‌گیرد  چرا مطالبات  بیماران و بیمارستانها  با تاخیر پرداخت می شود.

 لطفی  افزود: بیمه ها در زمان مقرر بدهی خود را به بیمارستان ها پرداخت نمی‌کنند  اما   حق  بیمه را از مردم نقد دریافت می‌کنند  بنابراین باید با ابزارهای قانونی این نوع از مسائل  بررسی و رصد شود.

 لطفی  تصریح کرد: یکى از مشکلاتى اساسی کشور، نبود شفافیت مالى در شرکتهاى دولتى است و از  همین رو با  شفاف سازی در عملکرد  بیمه ها در کشور می توان خدمات رسانی  به بیماران  را در  کشور  به نحو شایانی افزایش داد تا بویژه دهک های پایین جامعه از  خدمات درمانی در  حوزه  تامین اجتماعی  رضایت کافی را داشته باشند.

اخذ پول از بیمه  نیازمند طی هفت خوان رستم

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه شفافیت مالى در بخش بیمه ها و بانک ها در قبال مردم وجود ندارد یادآورشد: اخذ پول از بیمه  نیازمند طی هفت خوان رستم  است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:389344!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون