صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
406444 1398/02/11
0.0 (0)

مرادی در نطق میان‌دستور:

به جای خفه کردن صدای عادل فردوسی‌پور و مهران مدیری با مدیران مفسد و رانت‌خوار برخورد شود

نماینده مردم بندرعباس در مجلس، عادل فردوسی پور و مهران مدیری را چهره‌های صادق و راستگویی توصیف و عنوان کرد: به جای خفه کردن این صداها با مدیران مفسد و رانت‌خوار و کم‌کار برخورد شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد مرادی در جلسه علنی نوبت عصر امروز(سه شنبه، 20 فروردین ماه) در نطق میان دستور خود با تبریک ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار گفت: سپاه پاسداران طی این ۴۰ سال ثابت کرد همواره با مردم و در کنار مردم است و طی این روزها حضور سپاه و سایر نیروهای مسلح در امدادرسانی سیل اخیر کشور به مردم آرامش و اطمینان داد؛ به همین دلیل است که آمریکا از سپاه پاسداران عصبانی است و این ارگان مردمی را در لیست تروریست‌ها قرار می دهد.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکا با این اقدام غلط خود به همه مردم آزاده جهان نشان داد که سردمداران آمریکا و ارتش آمریکا اَبَرتروریست‌های جهان هستند.

وی در ادامه روز میلاد حضرت ابوالفضل(ع)، روز جانباز را به تمامی جانبازان تبریک و برای آنان آرزوی شفای عاجل کرد.

دولت از تصمیمات مجلس تمکین نمی‌کند

مرادی با بیان اینکه کشور در شرایط حساسی قرار دارد، به فرموده حضرت امام(ره) مبنی بر اینکه مجلس در راس امور است، اشاره کرد و افزود: مردم از مجلس انتظارات بزرگی دارند؛ دولت باید از تصمیمات مجلس تمکین و امور مردم را تسهیل کند ولی در عمل این مهم دیده نمی‌شود.

 وی ادامه داد: چرا دولت هیچ انگیزه ای در برخورد با فساد و رانت از خود نشان نمی دهد؛ چرا دولت نمی خواهد نقد منصفانه را بپذیرد؛ چرا اگر چهره‌های صادق و راستگویی همچون عادل فردوسی پور در برنامه نود و مهران مدیری در برنامه دورهمی در صدد هستند تا خیانت مفسدین و رانت خواران را بر ملا کنند، برخی برآشفته می شوند و در صدد حذف آنها بر می آیند.

این نماینده مجلس گفت: این صداها برخاسته از نهاد مردم است؛ به جای خفه کردن این صداهای پاک و شخصیت‌های مردمی، با مدیران مفسد و رانت خواران و کم‌کاران برخورد شود.

ملت ایران تاب تحمل بی‌عرضگی برخی مدیران را ندارند

وی خطاب به روحانی رئیس‌جمهور بیان کرد: ملت ایران در مقابل فشار قدرت های زورگو از جمله آمریکا مقاوم ایستاده‌اند ولی در مقابل بی عرضگی برخی مدیران و کم کاری آنها تاب تحمل ندارند.

مرادی تصریح کرد: در سیل اخیر در کشور برخی مدیران و استانداران شبانه روز در کنار مردم بودند که جای تشکر دارد ولی برخی دیگر در سفرهای خارجی به سر می‌بردند که مایه تاسف و شرمندگی است؛ آیا بهتر نبود در بین مردم حضور می داشتید و به درد دل مردم گوش می دادید که چه مصیبتی بر آنها گذشته است.

باز هم وعده‌های توخالی به سیل‌زدگان داده خواهد شد؟

این نماینده مجلس افزود: سیل‌زدگان بیچاره به جز لباس تن، تمام زندگی خود را از دست داده‌اند؛ آقای رئیس‌جمهور با این بی خانمان های سیل چه خواهید کرد؟ آیا همان وعده های توخالی مانند سیل‌ها و زلزله های گذشته را می دهید؟

وی خطاب به رییس جمهور ادامه داد: آقای رئیس‌جمهور کمی از خود غیرت و تحرک نشان دهید تا اعضای هیئت دولت هم در خدمت به این مردم عزیز فعالتر شوند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: آیا رئیس‌جمهور از جاده های مرگ استان هرمزگان خبر دارد؟ آیا می داند این جاده ها مردم را بیچاره و زمینگیر کرده است؟

هرمزگان اجازه نخواهد داد حقش تضییع شود

وی با تقدیر و تشکر از مردم استان هرمزگان گفت: مردم هرمزگان مطالبه‌گرتر از گذشته شده اند؛ دیگر مردم هرمزگان به کسی اجازه نخواهند داد حقشان را تضییع کند؛ به نخبگان و دانشگاهیان هرمزگانی اعلام می‌کنم که در کنار مردم باشند و درد آنها را فریاد بزنند تا به کمک یکدیگر شاهد هرمزگانی بیدار و آباد باشیم.

مرادی اعلام کرد: هرمزگان سهم خود را از درآمدها مطالبه می‌کنند؛ جوانان هرمزگانی، اشتغال در پالایشگاه‌ها و صنایع را می‌خواهند؛ مدیران هرمزگانی باید در دولت جایی داشته باشند؛ حضور در هیئت های مدیره مناطق آزاد، پالایشگاه‌ها و صنایع حق هر هرمزگانی است.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس همچنین گفت: مردم هرمزگان با خانواده کودک ۳ ساله که در پی بی مدیریتی برخی مدیران شهرستان قشم جان‌باخته، اظهار همدردی می‌کنند و خواستار رسیدگی فوری استاندار و دستگاه قضایی به این موضوع هستند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:406444!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین