صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
406300 1398/02/11
0.0 (0)

گرمابی با اشاره به حزبی شدن انتخابات:

بهترین شیوه برای تحقق مردم سالاری فراگیر شدن تحزب است

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه بهترین شیوه برای تحقق مردم سالاری فراگیر شدن تحزب است، گفت: در سایر کشورهای جهان نیز تحزب راحت ترین روش تحقق دموکراسی است.

حمید گرمابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری  خانه ملت، در خصوص نقش احزاب در قانون انتخابات، اظهار داشت: اکنون  فاصله ما تا به وجود آمدن احزاب واقعی بسیار زیاد است.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به نظر من و کارشناسان، بهترین شیوه برای تحقق مردم سالاری فراگیر شدن تحزب است، بیان کرد: در سایر کشورهای جهان نیز تحزب راحت ترین روش تحقق دموکراسی است.

وی افزود: با توجه به فرهنگ اسلامی باید مسائل پیرامونی تحزب و مسیری که لازم است برای فراگیر شدن احزاب طی شود را باید با وضعیت فرهنگی خود تطبیق دهیم.

گرمابی با بیان اینکه حزبی شدن انتخابات برای کشور مفید است ،ادامه داد: اگر چه ساختار قدرتمند حزبی نداریم اما فرصت خوبی است تا در قانون انتخابات موضوع حزبی شدن را بگنجانیم.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ممکن است پس از انتخابات، کاندیداها انگیزه‌ای برای پاسخگویی نداشته باشند، گفت: با توجه به اینکه احزاب باید همواره فعالیت داشته باشند، نیاز دارند تا به مردم پاسخ بدهند، احزاب در برخی موارد باید نسبت به تصمیمات سالیان پیش خود نیز پاسخگو باشند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: احزاب با توجه به اینکه از بطن جامعه هستند به دنبال حمایت از افرادی می‌روند که اعتبار آن حزب را افزایش دهد یا حداقل کاهش ندهد، احزاب فیلتر اولیه دارند تا کاندیداها حداقل‌ها را رعایت کنند./

پایان پایان

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:406300!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین