صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

474930 1399/11/08 08:44:07
0.0 (0)

درخشان مطرح کرد؛

بنت؛ رتبه دوم جهانی در عقرب گزیدگی با حدود 4 هزار مورد در سال

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، راسک و بخش های بنت در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق آخرین گزارش هایی که به دست ما رسیده در شهر بنت آمار عقرب گزیدگی رتبه دوم جهانی را دارد که سالیانه حدود ۴ هزار عقرب گزیدگی را در این منطقه شاهد هستیم.

 عبدالناصر درخشان؛ در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه مشکلات حوزه انتخابیه ما مشکلات خاصی است افزود: در  حوزه انتخابیه بنده مشکل آب شرب،  مشکل مسکن، مشکل معلمان شرکتی و خرید خدماتی را داریم که در بسیاری از مناطق حوزه انتخابیه بنده مثل راست و سرباز بیش از ۷۰ درصد معلمان شان یا خرید خدمات هستند یا سرباز معلم.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، بمپور، راسک و بخش های بنت، لاشار، آهوران و آشار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: راههای مواصلاتی یکی دیگر از مسائل موجود در حوزه انتخابیه بنده است. بیشترین راه های خاکی کل استان را در شهرستان‌های فنوج و سرباز داریم، جاده ۲۵ کیلومتری در شهرستان فنوج به عنوان مرکز شهرستان که میتواند آن را به جاده ترانزیتی و اصلی وصل کند چندین سال است که تکمیل نشده و اتمام این جاده برای مردم منطقه به یک رویا تبدیل شده است.

درخشان عنوان کرد: یکی دیگر از مشکلات موجود در حوزه انتخابیه بنده مشکل عقرب گزیدگی ست که طبق آخرین گزارش هایی که به دست ما رسیده در شهرستان بنت آمار عقرب گزیدگی رتبه دوم جهانی را دارد که سالیانه حدود ۴ هزار عقرب گزیدگی را در این منطقه شاهد هستیم در حدود ۶ ماهه اول امسال نیز ۱۱ فوتی بر اساس عقرب گزیدگی در این منطقه داشتیم که تمام این ها ناشی از مسکن نامناسب، امکانات بهداشتی و زیرساختی است.

درخشان تصریح کرد: مسئله گاندو که هزاران سال قدمت حضور در این منطقه را دارد باید بدانیم که آنها نیز حقوق و قلمرو خود را در این منطقه داردند ولی متاسفانه مشکل اینجاست که کودکان ما این موضوع را متوجه نمی شوند پس باید شهرداری ها و  سازمان حفاظت از محیط زیست  با حصار کشی و تعیین قلمرو برای این حیوانات هم از آسیب دیدن این موجودات و هم از آسیب رساندن این موجودات به ساکنان آن منطقه جلوگیری کنند تا با این کار به محیط زیست هم آسیب نرسانیم.

پایان پیام/

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:474930!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون