صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1397/09/07
0.0 (0)

افتخاری:

بلاتکلیفی بسیاری از پروژه های مسکن مهر در کشور/اکثر مساکن مهر درگیر مشکلات زیرساختی هستند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: پروژه مسکن مهر تنها در نقاطی معدود از کشور به پیشرفت قابل قبول دست یافته و در اکثر مناطق مشکلات بسیاری در بحث نبود زیرساخت و امکانات وجود دارد.

محمدمهدی افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مشکلات کنونی پروژه های مسکن مهر در کشور، گفت: یکی از مشکلات کنونی در بازار مسکن و حوزه ساختمان سازی، مشکلات پیرامونی پروژه های مسکن مهر است.

ساختمان مسکن مهر

بلاتکلیفی در بسیاری از پروژه های مسکن مهر در کشور

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوشبختانه یکی از اولویت های کنونی وزارت راه و شهرسازی تکمیل پروژه مسکن مهر است، زیرا در شرایط کنونی بسیاری از پروژه های مسکن مهر در سراسر کشور در بلاتکلیفی باقی مانده است.

مسکن مهر درگیر مشکلات زیرساختی و کمبود امکانات رفاهی است

وی افزود: یکی دیگر از مشکلات مسکن مهر در شرایط کنونی ضعف زیرساخت های آن است، به طوری که بخشی از پروژه های مسکن مهر فاقد امکانات رفاهی و امکانات زیرساختی هستند.

امروز شرایط به گونه ای است که وضعیت مسکن مهر در کشور باید یک بار برای همیشه تعیین تکلیف شود، زیرا شرایط کنونی این مساکن موجب بروز یأس و ناامیدی برای شهروندان و متقاضیان آن شده است

افتخاری ادامه داد: امروز شرایط به گونه ای است که وضعیت مسکن مهر در کشور باید یک بار برای همیشه تعیین تکلیف شود، زیرا شرایط کنونی این مساکن موجب بروز یأس و ناامیدی برای شهروندان و متقاضیان آن شده است.

کمبود اعتبار مانع اصلی بر سر راه تکمیل مسکن مهر

نماینده مردم در مجلس دهم گفت: امروز مشکل اصلی بر سر راه تکمیل پروژه مسکن مهر، معضل کمبود اعتبار است، البته این مسئله بارها در کمیسیون عمران مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

سقف تسهیلات مسکن مهر باید افزایش یابد

وی تصریح کرد: یکی از راه کارها برای تأمین اعتبار مسکن مهر، افزایش سقف تسهیلات به متقاضیان است، که این مسئله نیز باید در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد. همچنین پیمانکاران و مسئولان پروژه مسکن مهر نیز باید میزان دریافتی خود از متقاضیان را کاهش دهند، تا مردم نیز بتوانند به تعهداتشان عمل کنند.

پیشرفت معدود مسکن مهر در برخی از نقاط کشور/ اکثر مناطق درگیر مشکلات زیرساختی هستند

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: پروژه مسکن مهر تنها در نقاطی معدود از کشور به پیشرفت قابل قبول دست یافته و در اکثر مناطق مشکلات بسیاری در بحث نبود زیرساخت و امکانات وجود دارد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:363299!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین