صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

429711 1398/06/24 11:37:17
0.0 (0)

قمی انتقاد کرد:

برگزاری کلاس‌های درس در سه نوبت با دو برابر ظرفیت در حاشیه تهران

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از برگزاری کلاس‌های درس در حاشیه شهر تهران در سه نوبت آن هم با دو برابر ظرفیت خبر داد و استان تهران را یکی از محروم‌ترین استان‌ها به لحاظ برخورداری از فضای آموزشی معرفی کرد.

محمد قمی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه تهران یکی از محروم‌ترین استان‌ها به لحاظ برخورداری از فضای آموزشی است، گفت: فضای آموزشی در استان تهران به نسبت جمعیت بسیار پایین است و این وضعیت به ویژه در حاشیه استان بیشتر رخ نشان می‌‎دهد.

با وجود اشباع شهرهای حاشیه تهران اما همچنان شاهد مهاجرت به شهرهای اقماری هستیم

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی افزود: با وجود اشباع شهرهای حاشیه تهران اما همچنان شاهد مهاجرت به شهرهای اقماری هستیم و این مهاجرت از سوی کسانی صورت می‌گیرد که در روستاها و شهرهای خود وضعیت اقتصادی مناسبی ندارند و برای کار به حاشیه تهران رجوع می‌کنند.

محمد قمی

 

قمی با بیان اینکه این تراکم جمعیت باعث شده که مدارس به صورت دو یا سه نوبته در حاشیه تهران دایر باشد، اضافه کرد: متأسفانه وضعیت کلاس‌های درس به گونه‌ای بوده که طی سال‌های اخیر کلاس‌ها با ظرفیت 25 نفر با 50 دانش آموز اداره می‎شود.

وجود ۲۳ هزار کلاس درس فرسوده در استان تهران

این نماینده مردم در مجلس  اضافه کرد: با توجه به اینکه حدود ۲۳ هزار کلاس درس فرسوده در تهران وجود دارد، عزمی جدی و فراتر از نوسازی مدارس را طلب می‌کند تا بتوانیم این تعداد کلاس درس را مقاوم سازی و یا تخریب و بازسازی کنیم   و در این زمینه ضرورت دارد که حتی از ظرفیت خیرین مدرسه ساز نیز استفاده شود.

همه تهران خیابان ولیعصر نیست

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه همه جای استان تهران فقط خیابان ولیعصر(عج) نیست و این استان در بسیاری از شاخصه‌ها محروم‌ترین استان کشور است، گفت: بودجه‎‌ها باید بر اساس محرومیت به هر استان اختصاص پیدا کند و نباید با تبلیغات تهران را شهری برخوردار جلوه داد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429711!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون