صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)

410315 1398/02/28 10:01:00
0.0 (0)

برگزاری نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی در تیرماه در اصفهان

دبیر مجمع مجالس آسیایی با اشاره به اهمیت استفاده از دیپلماسی پارلمانی در کنار دیپلماسی دولتی گفت: نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی که در ایران برگزار می‌شود فرصت مناسبی برای تقویت روابط است.

دبیر مجمع مجالس آسیایی با اشاره به اهمیت استفاده از دیپلماسی پارلمانی در کنار دیپلماسی دولتی گفت: نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی که در ایران برگزار می‌شود فرصت مناسبی برای تقویت روابط است.

محمدرضا مجیدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی که هفته اول تیرماه سال جاری در اصفهان برگزار می شود، گفت: در این نشست نمایندگان پارلمان های آسیایی با چند دستورکار و قطعنامه جلسات خود را برگزار خواهند کرد از جمله اینکه کارگروه پارلمان آسیا تشکیل در این نشست تشکیل خواهد شد.

دبیر مجمع مجالس آسیایی در ادامه تصریح کرد: امیدواریم مجلس شورای اسلامی که میزبان این نشست است، از این فرصت استفاده کند چرا که بخشی از برنامه های این نشست در جهت دیپلماسی پارلمانی آسیا و فرصت مناسبی برای تقویت روابط است.

وی ادامه داد: مجمع مجالس آسیایی به عنوان بزرگ ترین مجمع بعد از IPU که بین المجالس جهانی است، در سطح منطقه ای و قاره ای است که 56 پارلمان را پوشش می دهد و از میان آنها 42 کشور به صورت عضو دائم و 13 کشرو عضو ناظر هستند.

مجیدی در ادامه فرصت گفتگوهای پارلمانی به عنوان دیپلماسی مکمل را فرصتی برای پوشش دادن دیپلماسی دولتی دانست و خاطرنشان کرد: گاهی دیپلماسی پارلمانی بهتر از دیپلماسی دولتی می تواند منافع ملی اعضا را پیگیری کند.

دبیر مجمع مجالس آسیایی در پایان خاطرنشان کرد: مجمع مجالس آسیایی دارای 4 کمیته فرهنگی و اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و اداری و مالی است که بعد از برگزاری نشست کمیته سیاسی در تیرماه، کمیته اداری و مالی در شهریور ماه در بغداد برگزار می شود و در مهرماه نیز شورای اجرایی اول در ترکیه برگزار و در اواخر سال میلادی جاری ریاست به مجلس سنای پاکستان واگذار می شود که نشست پاکستان نیز در دی ماه برگزار می شود./

نظرات کاربران

Parameter:410315!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون