صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
422601 1398/05/06
0.0 (0)

رئیس کمیسیون شوراها:

برگزاری الکترونیک انتخابات شورایاری ها تجربه موفقی بود

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس اظهار داشت: برگزاری انتخابات اخیر شورایاری های شهر تهران به صورت تمام الکترونیک تجربه موفقی بود که در آینده می توان از آن بهره برد.

محمدجواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد:با توجه به تعداد بالای کاندیدا ها و تنوع حوزه های رأی گیری در انتخابات شورایاری ها اگر روشی غیر از انتخابات الکترونیکی اتخاذ می شد پروسه شمارش آرا و رسیدگی به شکایات به شدت طولانی می شد و این نکته اثبات شد که برگزاری الکترونیکی انتخابات دقت و سرعت را بالا می برد.

وی افزود: شورای شهر با اختیار و مسئولیت خود به طور کامل از تایید صلاحیت ها تا برگزاری انتخابات را انجام داد و اما در سایر انتخابات که نهاد ناظر و نهاد مجری متفاوت است برگزاری انتخابات به صورت تمام الکترونیک باید با توافق شورای نگهبان باشد و ما امیدواریم شورا این اجازه را بدهد.

نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتخابات شورایاری ها آزمون خوبی بود و تجربیات ارزشمندی داشت و به عنوان یک مدل برای انتخابات الکترونیکی اتفاق خوبی بود و با توجه به اینکه صحت و سرعت این شکل از برگزاری انتخابات بسیار بالا است امیدواریم بتوانیم موافقت نهاد های مرتبط را برای برگزاری الکترونیکی انتخابات مجلس و سایر انتخابات ها جلب کنیم./

پایان پیام.  

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:422601!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین